Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Odpůrci ji přezdívají „Ebola české módy“! Zazlívají jí zbourání vily v památkově chráněné zóně i tendr na uniformy ČSA!

Blanka Matragi nepatří mezi nejoblíbenější návrháře současnosti…
Zdroj: profimedia.cz

Módní návrhářka Blanka Matragi se chce udržet v centru dění za každou cenu. Nepomohou jí však evidentně ani podivně vysoutěžené tendry na velké zakázky, ani muzeum šatů pro voskové figuríny, které po sobě hodlá zanechat. Je zkrátka za zenitem.

Zrzavá šedesátnice s botoxovými rty, která je v současné chvíli žhavým (a vlastně možná jediným) kandidátem na navržení nové kolekce uniforem pro české aerolinky, nemá úplně nejlepší období, i když se její PR hodně snaží…

Na její hlavu se totiž v současné chvíli snáší především oprávněná vlna kritiky kvůli zbourání vily na pražské Ořechovce.

Firma Matragi design, jejíž je návrhářka spolumajitelkou, totiž porušila památkový zákon, když vilu srovnala se zemí bez toho, aniž by čekala na jakékoliv povolení ze strany památkářů.

Historický dům se asi nepotkával s představami o muzeu mapujícím její tvorbu, které by ráda právě na tomto místě „svému“ národu zanechala.

Ačkoliv se Blanka plánování muzea údajně pečlivě věnuje již přes dva roky, byla tou dobou zrovna v zahraničí, kdy k „nešťastnému“ zásahu do původní stavby došlo.

Nač se zlobit, vždyť celé to vlastně byla jedna velká nehoda. Na dům spadl strom, a tak nebyla jiná možnost než jej zbourat.

A pokuta 150 000 korun? Vzhledem k tomu, že by se její výše mohla dle památkového zákona vyšplhat až na 2 miliony korun, tak ji asi nezruinuje.

Doufáme, že české letušky budou mít na nových uniformách přinejmenším zlaté knoflíky.

Související články

Další články