Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Odešli příliš mladí: Dalších 6 celebrit, které zemřely a po nichž svět stále truchlí. Co je zabilo?

Kurt Cobain
+ Další 3 fotografie

Mnoho známých osobností odešlo na onen svět v době své největší slávy. Jejich fanoušci ale nezapomněli a na své hvězdy vzpomínají neustále. Připomeňte si dalších šest osobností, které zemřely před několika lety:

1. Kurt Cobain ( †27)

Frontman jedné z nejznámějších skupin devadesátých let – Nirvany. Obrovská sláva si ale vybrala svou daň. Kurt začal brát heroin. Prý proto, aby se vyhnul tlaku producentů a také kvůli bolesti v oblasti břicha, kterou mu způsoboval skřípnutý nerv v zádech. Po koncertě v Římě se v roce 1994 Kurt pokusil o sebevraždu, když spolykal spoustu uklidňujících prášků a zapil je šampaňským. Incident se podařilo ututlat a zpěvák nastoupil v Seattlu na protidrogovou léčbu. Z nemocnice ale po chvíli utekl a 5. dubna 1994 se zabarikádoval ve svém domě, vložil si do úst pistoli a stiskl kohoutek. Našel ho elektrikář, který vlezl do domu oknem, když nikdo neotvíral. V květináči byl zapíchnutý dopis na rozloučenou, adresovaný imaginárnímu příteli z dětství, kterému říkal Boddah, napsaný červenou fixou, zakončený slovy: „Miluji vás, miluji vás.“

2. Brittany Murphy (†32)

Půvabná herečka s obrovskýma očima často hrála mladé dívky pohybující se na okraji společnosti a psychicky narušené ženy. Ztvárnila například roli ve snímku Narušení nebo barmanku Shellie ve filmu Sin City – město hříchu. V neděli ráno 20. prosince 2009 v Los Angeles ji našla její matka v bezvědomí ve sprše. Příčinou úmrtí byl údajně srdeční záchvat. O pět měsíců později našla její matka v domě mrtvého i manžela Brittany Simona Monjacka. Monjack zemřel na srdeční zástavu. Bylo mu 40 let. Problémy se srdcem měl už dříve.

3. Michael Jackson (†50)

Snad největší zásah do světa popu způsobila zpráva o úmrtí Michaela Jacksona. Ve čtvrtek 25. 6. 2009 ve 13:28 ho sanitka převezla do nemocnice v hlubokém kómatu. Padesátiletého zpěváka doma zradilo srdce. Záchranářům se ho nepodařilo oživit. Za mrtvého ho prohlásili v 14:26. Dodnes se o jeho smrti spekuluje a stále se vynořují nová fakta o tom, kdo je za jeho smrt zodpovědný.

4. Whitney Houston (†48)

Zpěvačka s neuvěřitelnými výškami patřila k nejvýraznějším tvářím popu 80. a 90. let. S její kariérou to ale začalo jít z kopce po svatbě s Bobbym Brownem. Pravidelně užívala kokain, různé léky a holdovala alkoholu. To se odrazilo i na jejím hlase. Zemřela 11. února 2012 ve vaně v hotelu Beverly Hilton. Jako příčina smrti bylo uvedeno utonutí. K její smrti ale přispěla srdeční choroba a užívání kokainu.

5. Janis Joplin (†27)

Ikona hippies, rebelka a zpěvačka s nezapomenutelným hlasem, byla nalezena mrtvá ve svém apartmá č. 105 v hotelu Landmark Motor 4. října 1970 po 22. hodině. Pravděpodobná příčina smrti bylo předávkování drogami. Joplin nalezl její manažer John Cooke, který ji očekával v nahrávacím studiu. Ležela na zemi vedle postele bez známky života se zlomeným nosem. Zemřela v době přípravy a natáčení nové desky.

6. Michael Hutchence (†37)

Frontman kapely INXS byl 21. listopadu 1997 nalezen mrtvý v pátém patře přepychového hotelu Ritz Carlton v Double Bay na předměstí Sydney. Lékaři potvrdili příčinu smrti – uškrcení vlastním opaskem. Policisté vylučovali jakékoliv známky cizího zavinění. Mluvilo se o sebevraždě, ale okolnosti jeho smrti však tomu, že by se sám oběsil, příliš neodpovídají. Večer před svou smrtí popíjel se svou bývalkou v hotelovém baru a posléze i v pokoji. V průběhu večera ještě stihl zavolat jiné své exmilence a pozvat ji na společnou snídani na druhý den ráno. Ráno však pokojská objevila nahého Hutchence, jak visí mezi dveřmi oběšený na koženém pásku. Zpěvák se velmi pravděpodobně rozhodl ukončit večírek autoerotickou asphyxií (člověk při ní dosahuje vzrušení a orgasmu v důsledku přiškrcování) a stal se obětí těchto nebezpečných erotických hrátek.

Mohlo by vás zajímat

Další články