Případ dvouleté Kristínky ze Slovenska, kterou tatínek zapomněl v autě a odešel, je jedním z mnoha, který dokazuje, že nepozornost rodičů může vést k tragédii. Umírala v autě 7 hodin a všimli si jí až kolemjdoucí. Měla úplně spálenou kůži, byla celá pokryta puchýři.

Podobný případ se odehrál ve Švýcarsku, kde tentokrát byla na vině matka, která svou pětiletou dceru zapomněla v zamčeném autě. Její další tři dcery incidentu plačíce přihlížely, ale přivolaná pomoc dorazila pozdě a holčičku již nezachránila. Její matka se poté zhroutila.

O něco lépe dopadl případ Američanky, která si odskočila do Walmartu a nechala své dítě na parkovišti před supermarketem. Batolete škvařícího se v autě si všiml pár, který jej vyprostil z auta a přivolal policii. Nakupující matka se poté nervově sesypala před policejní kamerou. Tento případ naštěstí dopadl relativně dobře, avšak těch smrtících je stále spousta.

Co se vlastně odehrává v takto přehřátém těle? Bolest hlavy, ochabnutí obličejového svalstva, ztráta vědomí. Otok mozku je následován selháním ledvin a dalších orgánů. Krev a voda se dostávají do plic, až přestává bít srdce. To celé už po 40 minutách! V rámci experimentu si vybraní dospělí vyzkoušeli, jakým peklem si před smrtí děti musely projít. Pokud se tedy vydáte v těchto horkých letních dnech k vodě či jinam, raději se ujistěte, že vaše dítko nebo domácí mazlíček nezůstali čekat v autě na jistou smrt.