Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Obešli Češi protikuřácký zákon? Tohle má zachránit kuřáky!

Projde to?
Zdroj: Profimedia, reprofoto: TV Prima
+ Další 2 fotografie
Začal u nás platit protikuřácký zákon a to by nebyli Češi, aby se nepokusili nové pravidlo nějak obejít. Momentálně je hitem vodní dýmka na cigarety. O co jde?

Jedná o malou vodní dýmku, která místo tabáku určeného do běžných vodních dýmek spaluje cigarety. Prostě takový další filtr. Takto upravenou dýmku začali už prodávat některé internetové servery, ale je sporné, jestli takto upravená cigareta v hospodách projde.

„Je to vodní dýmka, takže na to nikdo nemůže nic říct a nemělo by to být postižitelné,“ řekl serveru iDnes.cz majitel jednoho takového eshopu Jiří Trávníček. Jenomže ministerstvo zdravotnictví varuje, že takové obcházejí zákona nebude tolerovat.

„Přikláníme se k tomu, že na použití kapesních vodních dýmek, které slouží ke kouření cigaret, a nikoliv k používání tabáku určenému do vodní dýmky či bylinných směsí určených k tomuto účelu, se výjimka nevztahuje,“ vysvětlila na serveru mluvčí resortu zdravotnictví Štěpánka Čechová.

Jenomže podle oslovených právníků není nic tak jasné a nakonec budou možná muset rozhodovat o budoucnosti vodní dýmky na cigarety soudy.

Kuřáci a někteří provozovatelé barů a restaurací nejsou z nového zákona vůbec nadšení a v následujících týdnech se jistě vyrojí další pokusy o to, jak zákon obejít.

Související články

Další články