Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Nuda je zakázána: Dnešní novoluní ve Lvu přeje zábavě všeho druhu!

Dneska krátce před půlnocí nastává novoluní ve znamení Lva.

Jedním z prvních astronomických cyklů, které lidé už od pradávna vnímali, bylo, vedle střídání dne a noci, střídání měsíčních fází. Někdy Měsíc vypadá jako úzký srpek, jindy jako osvětlená polokoule a občas ho nelze spatřit vůbec. Všechny své podoby prostřídá během tzv. lunace, která trvá 29,53 dne.

Novoluní, jedna ze čtyř základních fází Měsíce, nastává, když (pohledem ze Země) se Měsíc nachází mezi Zemí a Sluncem a my ho tedy nemůžeme vidět. V kalendářích bývá novoluní vyznačeno jako černý vybarvený kruh. Měsíc při svém pohybu kolem Země projde během jednoho měsíce celým zvěrokruhem, v každém znamení se zdrží cca 2 a půl dne.

Při novoluní neboli novu bývají Měsíc a Slunce ve stejném znamení. (Slunce přitom setrvává v jednom znamení po celý měsíc.) Jak je známo, charakteristika jednotlivých znamení zvěrokruhu je odlišná, proto je rozdílný i emocionální projev Luny v každém znamení a také každé novoluní je trochu jiné.

Dnes, v úterý 6. srpna 2013, zhruba 10 minut před půlnocí nastane novoluní v ohnivém znamení Lva.

Všeobecně symbolizuje fáze novoluní nové začátky. Je to ideální doba pro zahajování nových projektů a činností, vynikající čas na odložení starých zvyků. Chcete-li si něco předsevzít, máte nejlepší šanci na úspěch (jestli třeba chcete přestat kouřit, začít držet dietu, zkuste to právě o novu). Nejúčinnější je novoluní, které nastává ve vašem znamení.

Zpočátku můžeme energii novoluní vnímat jako napětí, neklid, netrpělivost, naše reakce mohou být podrážděné, psychika pak bývá oslabená a nestabilní. Při novu je nejpříznivější čas na dietní den či držení půstu, protože tělo má větší schopnost zbavovat se škodlivin a jedů. Půst ideálně začněte 12 hodin před novoluním a držte jej ještě 12 hodin po vrcholu. Pijte bylinné čaje a minerálky, užívejte vitamíny C a E.

Luna a novoluní ve Lvu

Když je Měsíc ve Lvu, jsme více nakloněni romantice, vyžadujeme od druhých náklonnost, uznání, obdiv, lichotky. Potřeba být středem pozornosti je tak silná, že může mnohdy vyústit až v teatrální chování, myslete na to a kontrolujte se. Luna ve Lvu je vhodná pro romantické chvilky, vyznání lásky, párty a návštěvy kulturních akcí, čas přeje veškeré zábavě, hlavně by neměla nastat žádná nuda. Nastává také příznivá konstelace pro veřejné vystupování, umělecké a kreativní činnosti. Umělcům se v tomto čase tvoří opravdu skvěle.

Novoluní ve Lvu nás též vyzývá k tomu, abychom si ujasnili pohled na nás samotné a na to, jak se prezentujeme navenek. Nastává vhodná doba i pro zamyšlení se nad našimi špatnými vlastnostmi, kterých bychom se chtěli zbavit.

Už jste četli svůj osobní a erotický horoskop pro dnešní den? Tak směle do toho!

A pokud vás zajímá předpověď na delší časové období, zeptejte se profesionálních astrologů z naší Astro poradny.

Související články

Další články