Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Vražda Jána Kuciaka: Nový dokument přináší nikdy nezveřejněné záběry

+ Další 4 fotografie

Vražda slovenského novináře Jána Kuciaka (†27) otřásla Slovenskem. Po medializované kauze dokonce padla třetí vláda Roberta Fica. Nyní vzniká dokument s názvem Kuciak: Vražda novináře, který mapuje celou tragickou událost. Do českých kin snímek vstoupí 23. března, jak prozradil webu eXtra.cz PR manažer Lukáš Vedral.

Chladnokrevná vražda mladého investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové (†27) šokovala Slovensko, Česko i celý svět. Incident se stal v únoru 2018, kdy do jejich domu v malé obci Veľká Mača vtrhl bývalý profesionální voják Miroslav Marček a oba dva usmrtil, jak tehdy informovaly Lidovky.

Nový dokument s názvem Kuciak: Vražda novináře rozplétá celý případ a divákům přináší nejen nikdy nezveřejněné záběry, ale také málo známé informace a autentické rozhovory s rodiči Jána a Martiny i s obhájcem hlavního obžalovaného podnikatele Mariána Kočnera.

Demokracie je citlivá událost

„Vždycky jsem cítil, že tenhle film je o tom, jak je demokracie citlivá a choulostivá záležitost. Příběh vražd Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové ukazuje na prorezlý politický systém, který umožnil průchod brutalitě. Vraždy odhalily ztrouchnivění samého jádra institucí, jejichž úkolem je hlídat demokratické principy. Myslím, že mnoho lidí bylo přesvědčeno, že tato tragédie, jejíž páté výročí se blíží, posílí závazek Slovenska k demokratickým hodnotám a vůdcům. Ovšem současné politické trendy ukazují, že to není nutně ten případ. Demokracie je křehká. Není samozřejmostí na Slovensku ani nikde jinde,“ prozradil režisér Matt Sarnecki.

Snímek vstoupí do slovenských kin 23. února, a to jen pár dní po 5. výročí tragické události. Česká premiéra se uskuteční 23. března, jak webu eXtra.cz prozradil PR manažer Lukáš Vedral.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy