Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Utýraný Mareček z Loun

Nejnovější kauzy

Novoroční ohňostroj v Praze bude velkolepý: Magistrát se pořádně plácne přes kapsu

Zdroj: Profimedia.cz
ohňostroj
Jak bude vypadat novoroční ohňostroj v Praze? Bude to pořádná podívaná nebo obyčejná nuda? Celý ohňostroj bude dobře viditelný z Dvořákova nábřeží, Pařížské ulice, Mánesova, Čechova a Štefánikova mostu. Kvůli novoročnímu ohňostroji budou také uzavřeny některé ulice v Praze. Co všechno už víme o blížícím se ohňostroji? Na kolik taková paráda tento rok vyšla?

Hlavním tématem pražského novoročního ohňostroje bude svoboda a sametová revoluce. Bude to pořádná světelná show, která ukáže pět obrazů, každý znázorní jednu etapu cesty ke svobodě v roce 1989. První pyrotechnika bude 1. ledna odpálena v 18:00 z Letenských sadů v prostoru metronomu.

Novoroční ohňostroj bude trvat dlouhých 11 minut a stál v přepočtu 1,7 milionu korun. Na zvířata se ohled nebere. Ohňostroj v Praze tichý nebude

„V roce 2020 bude Praha reflektovat trend velkých evropských metropolí a popřípadě zvolí úspornější a zároveň efektivní variantu. Uvažujeme i o variantě tichého ohňostroje, pokud tomu vyhoví lokální terénní podmínky a možnosti realizátorů,“ řekl primátor Zdeněk Hřib pro portál Novinky.cz.

Kvůli ohňostroji budou uzavřeny některé ulice a Dvořákovo nábřeží mezi Štefánikovým mostem a náměstím Jana Palacha, nábřeží Edvarda Beneše v úseku Klárov – Štefánikův most, ulice 17. listopadu mezi náměstím Jana Palacha a náměstím Curieových, Čechův, Mánesův, Štefánikův most a most Legií.

V roce 2013 a 2005 utratil magistrát za ohňostroj 1,5 milionu, v roce 2004 za 1,7 milionu a v roce 2003 za 1,6 milionu korun.

Související články

Další články