Jednoho krásného dne se zamyslíte nad svým životem a dojdete k závěru, že nastal nejvyšší čas dát sbohem civilizaci. Prodáte svůj dům, auto, motorku, a dokonce i zaměstnání na eBay a odjedete na pustý karibský ostrov.

Zní vám to jako naprosté sci-fi? Padesátiletý Ian Usher z Velké Británie přesně tohle udělal – a podle svých vlastních slov tohoto rozhodnutí ani trochu nelituje. Ba právě naopak.

„Jestli jsem tu šťastný? Ano, jsem šťastnější než kdy dřív,“ říká Ian a dodává: "V roce 2008 jsem na tom byl opravdu špatně. Rozvedl jsem se a chtěl začít znovu v Austrálii, ale nešlo mi to. Cítil jsem se pořád unavený a byl jsem otrávený ze své práce. Tady je všechno úplně jiné, lepší. Navíc se ke mně loni připojila moje přítelkyně Vanessa, takže tu nejsem sám.“

Ian ve svém novém domově sice nemá elektřinu ani tekoucí vodu, ale vůbec mu to nevadí. „Vždycky jsem byl tak trochu dobrodruh. Nejvíc jsem se věnoval kanoistice, horolezectví a potápění. Pro všechny tyto aktivity jsou tu perfektní podmínky. Jsme zcela soběstační – pěstujeme kokosové ořechy, ananasy, cukrovou třtinu, mandle i zeleninu. Také máme několik kuřat a místní domorodci nám čas od času přinesou čerstvě ulovené ryby. A jednou za deset dní jezdíme lodí do města doplnit zásoby potravin i pohonných hmot,“ vysvětluje.

Volný čas Ian a Vanessa tráví šnorchlováním, koupáním nebo čtením. „Je to jako nikdy nekončící dovolená. Jen Vanesse chybí cappuccino, ale myslím, že přes to se přenese,“ uzavírá se smíchem novodobý Robinson.