Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Extra Focus Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Novodobý Robinson Crusoe, který strávil více než rok na moři, o svém dobrodružství lže. Kdo to tvrdí a proč?

José Salvador Alvarenga nevypadá zrovna jako trosečník, tvrdí
představitelé ministerstva zahraničí.

Je to nejspíš jedna z největších senzací novodobé historie, salvadorský rybář José Salvador Alvarenga, který pracoval v Mexiku, strávil více než jeden rok jako trosečník ztracený na volném moři, než ho mořské proudy donesly až k Marshallovým ostrovům, kde jej našli místní obyvatelé.

Otec jedné dcery, po jehož rodině nyní pátrá policie, se vydal 21. 12. 2012 v Mexiku na další běžný rybolov se svým patnáctiletým partnerem, ale jeho lodi vypověděl motor a mořské proudy je začaly unášet na otevřenou vodu. Spolu se svým kolegou strávil na moři čtyři měsíce, živili se jen masem a krví želv, ptáků a krevet. Jeho patnáctiletý druh poté zemřel a José vypověděl, že také uvažoval o sebevraždě. Nakonec ale v sobě sebral zbytky sil a rozhodl se přežít, pokračoval proto v lovu želv a pil jejich krev, aby měl potřebné tekutiny.

Jeho loď nakonec přistála u Marshallových ostrovů, našli ho letos na konci ledna. Pokud by vše bylo podle jeho verze pravdivé, strávil by víc než třináct měsíců bezprizorně na otevřeném moři. Jenže ne všichni jeho příběhu chtějí věřit. Vysoce postavení úředníci ministerstva zahraničí Marshallových ostrovů vyjádřili své pochybnosti, protože podle nich je José málo pohublý a ani porost na jeho tváři neodpovídá délce vousu, který nebyl více než rok holen.

V případu zázračného trosečníka prostě existuje mnoho záhad, například muž neměl u sebe žádné doklady a jasno ani není v tom, odkud z Mexika vyplul. S jeho verzí nesouhlasí ani oceánolog Erik van Sebille, který podle výpočtů tvrdí, že jeho cesta z Mexika na Marshallovy ostrovy by měla trvat více než osmnáct měsíců.

Mohlo by vás zajímat

Další články