Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Nova vyvolává mezi rodiči paniku: Nejste schopni své dítě na zahradě uhlídat, utopí se v bazénu!

Markéta Fialová včera jako hlavní otvírák večera uvedla reportáž
o hrůzách dětského bazénku.
Zdroj: koláž archiv

Je spousta věcí na světě, které by mohly zajímat diváky televizních novin. Třeba co se děje v pásmu Gazy a kdy tomu bude konec. Jak probíhá vyšetřování sestřelení letu MH17 nebo proč by měl bývalý pražský primátor a gauner odpovědný za fiasko s Opencard sedět v evropském výboru a brát třistatisícový plat.

Jenže tzv. okurková sezona doléhá pravidelně i na televizní zpravodajství, a tak jsme se mohli včera večer na Nově dočkat „otvíráku“, který překoná snad už jen slavná bába zaseknutá pod kořenem.

Markéta Fialová se nás jala zcela vážně informovat o tom, že nedávno jedno malé dítě spadlo do zahradního bazénku a musela jej odvézt záchranná služba. Na základě této události začali investigativci z Novy pořádat doslova čarodějnický hon na majitele zahradních bazénů, zvonili jim u domů a natáčeli přes ploty jejich nezakryté bazény v honbě za šancí, že nějaké malé dítě půjde kolem, spadne do něj a utopí se.

Pár nebožáků z řad lidu se nechalo pro deset sekund slávy natočit na kameru s proslovem, že děti mají rukávky nebo na ně dávají pozor. Prodejce zahradních bazénů oznámil, že se na zakrývací plachtu nikdo neptá, a snaživec František Nyklas, autor reportáže, demonstrativně rukou plácal po plachtách s důraznou řečí, že tohle neunese ani chudokrevného vrabce.

Ano, prevence je potřeba. Jistě, není pro rodiče horší můry, než že na chvíli odvrátí hlavu a stane se neštěstí, víme, jak to s dětmi je. Ale co včera předváděli na Nově v reportáži o strašlivě hazardujících nezodpovědných rodičích, kteří snad CHTĚJÍ, aby se jim dítě utopilo v zahradním bazénu, proto jej nezakryli plachtou, tomu se už nedá říkat dno, ale spíš sedmý kruh pekla.

Vrcholem všeho pak byly průpovídky reportéra Nyklase, který s kamennou tváří oznámil: „Rodiče si ale neuvědomují, že může přijít návštěva s malým dítětem a pak stačí jen chvilka nepozornosti.“ Právě touto větou pasoval českého sploditele na úroveň lobotomického prvoka, který nemá ani páru o tom, že do jeho domu přišli nějací cizí lidé, obecně zvaní jako návštěva.

Očekáváme proto, že k potravinovému, památkovému, lyžařskému a prázdninovému inspektorovi přibude i ten rodinný. Ten se nebude obtěžovat natáčet zahradní bazény přes ploty, ten bude chodit rovnou na sociálku.

Související články

Další články