Ota Kovář opustil fiktivní Kamenici v seriálu Ordinace v růžové zahradě, aby se přestěhoval do fiktivních Počátků a do seriálu Doktoři z Počátků. To je nový seriál TV Nova, který je opět z lékařského prostředí, protože smrt a nemoci táhnou. Navíc se to odehrává povětšinou v místnosti, tudíž náklady na produkci jsou minimální.

Nova díky Doktorům z Počátků někam upíchla všechny odpadlíky ze všech svých pořadů a seriálů uplynulých let, protože, co si budeme vykládat, i stateční národní osvoboditelé, co podnikli hromadný exodus z Národního divadla, musí z něčeho platit hypotéku.

Kromě Oty Kováře v podání Martina Stránského, který mimochodem dabuje doktora House, protože v televizi dnes prostě nic jiného než lékaře nenajdete, se nyní v Počátcích objeví i jeho bývalá milá z Ordinace Katka, kterou hraje Jana Stryková.

Kolem nich se bude nadále náhodně zjevovat věčně zakrvácený Marek Vašut v kožené vestičce, který hraje barmana s naprosto uvěřitelným jménem Ruda Řezáč, nebo Halina Pawlowská v roli jakési věštkyně, jejímž předobrazem byla zřejmě proslulá Ezo.tv rétorka Jolanda s dikcí mistra Yody po party s Džambulkou.

Máme se tedy na co těšit, protože propojování seriálů je trend, který nás baví! Už aby do Počátků přijel Mojmír z Ulice a Harry z Pojišťovny a začalo rošambo.