Panenka Barbie byla často kritizovaná kvůli svému vzhledu. Měla prý velmi úzký pas, byla malá a její proporce také neodpovídaly realitě. Barbie byla představena na veletrhu v New Yorku před zhruba 57 lety.

Řadě rodičů se ale Barbie nelíbila. Byla příliš prsatá, s vosím pasem a velkýma očima. Vyvolávala tak nereálnou představu o ženském těle. Za řadu let se ale Barbie trochu změnila.

Klasická Barbie má teď nové varianty. Tři různé tvary těla a sedm odstínů pleti. Vybrat si tak můžete z panenek s 22 různými barvami očí a 24 typy účesu. A to už je tedy opravdu gól!

Nová Barbie je tak k té skutečné ženě zase o krok blíž. Má větší ňadra, ale i pozadí, silnější stehna a výraznější bříško. Mattel na nových Barbie pracoval poslední dva roky. Firma má totiž problém s klesající oblibou těchto panenek, prodej Barbie klesl minulý rok až o čtyři procenta.

Nové panenky Barbie si můžete předobjednat na internetu. Do obchodů v USA by se měly dostat v březnu, ve zbytku světa by měly být k dispozici později.