Norští zákonodárci to v parlamentu zřejmě nemají zrovna jednoduché. Někdy je to asi taková nuda, že vám při schvalování zákonů nezbude nic jiného, než si zapnout Pokemon Go. Stejně jako to udělala premiérka Erna Soldbergová. Média ji načapala, jak při zasedání místo schvalování zákonů paří na telefonu.

Tato jinak zcela konzervativní politička situaci obhájila tím, že ji hra nutí k dlouhým procházkám a přispívá tak k jejímu zdraví. Erna chytala postavičky během projevu své kolegyně Trine Skei Grandeové, poslankyně Liberální strany, která Soldbergovou podporuje. Ta incident však vůbec nebere osobně. Sama byla totiž v létě načapána, jak paří úplně tu samou hru při jednání o národní bezpečnosti.

Erna bere taktéž situaci s humorem, na Twitteru se vyjádřila, že kolegyni Grandeovou při řečnění plně vnímala, jelikož ženy přeci dokáží dělat dvě věci na jednou. To, že má Soldbergová trochu problém se závislostí dokázala při srpnové návštěvě Bratislavy, kde byla na zasedání s Robertem Ficem a vydala se na zdravotní procházku za účelem lovu pokémonů.

Těžko říct, jestli běhání po parlamentu a chytání kreslených postaviček lze považovat za zdraví prospěšné, nebo jestli Norsko nemá tak trochu problém.