Mnozí z nás máme oblíbenou pozici, ve které nejradši usínáme. Zpravidla ji zaujímáme zcela podvědomě, čímž podle odborníků během spánku odhalujeme, jaký je náš charakter.

Schoulení do klubíčka

Lidé, co upřednostňují spaní v poloze embrya, s koleny u hrudníku a se skloněnou hlavou, jsou citliví romantici zahloubaní do svého nitra. Navenek mohou působit jako tvrďáci, ale v hloubi duše jsou spíše zranitelní. Když se s někým vidí prvně, mnohdy bývají ostýchaví, brzy se však osmělí. V této pozici se ukládá ke spánku dvojnásobně více žen oproti mužům.

Spánek na boku

Jedinci, jimž je nejpříjemnější, spí-li na boku, jsou přirozeně adaptabilní a ochotní dělat kompromisy. Umí druhým naslouchat, nechybí jim empatie, ostatní se na ně nezřídka obracejí o radu. Než se pro něco rozhodnou, seženou si předně veškeré informace. Díky tomu, že si vytvářejí o věcech celkový obraz a mají od situace odstup, se lehce dokážou přizpůsobit.

Spaní na zádech

Spánek na zádech je typický pro osoby, které jsou suverénní a mají vysoké sebevědomí, neodmítají však pomoc jiným lidem. Jsou to extrovertní optimisté, mají rádi společnost a užívají si, když jsou středem pozornosti. Nasazují sobě i druhým vysokou laťku a jsou značně kritičtí. Tato poloha je zdravá pro páteř, hrozí při ní ale chrápání a rizika s ním spojená.

Spánek na břiše

Spáči na břiše většinou stojí oběma nohama na zemi, jsou to perfekcionisté, co mají rádi věci pod kontrolou. Ať už se rozvalují na lůžku, či si tisknou polštář k hrudníku, spí se jim nejlépe, když jsou v naprostém kontaktu s postelí. Mívají silnou vůli a pevnou povahu, pokud se pro něco rozhodnou, dotáhnou to do konce. Nesnáší kritiku nebo extrémní situace.

Neustálé střídání pozic

Všichni několikrát za noc změníme spací polohu, ale jestli se pořád vrtíte, zřejmě máte energie na rozdávání. Jako akční člověk dáváte do každé činnosti celé srdce a veškerý svůj elán, a to i v případě, když se cítíte unavení. Jste ambiciózní a toužíte zkoušet nové věci, stále vás to žene kupředu. Jde-li jen o dočasný stav, může to značit, že vás aktuálně tíží problémy.