Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Noční můra Petra Kramného: Egyptské vězení připomíná středověkou mučírnu

Petr Kramný stále zůstává v Egyptě, kde panují velké nepokoje.

Petr Kramný, manžel Moniky (†36) a otec Klárky (†8), které zemřely v Egyptě, nadále zůstává v zemi. Pokud by ho tamní policie obvinila, hrozila by mu vazba nebo vězení, kde se dějí strašné věci, píše server TN.cz.

„Prvních osm a poslední čtyři dny jsem strávil ve věznici umístěné ve sklepě policejní stanice. Její rozměry byly přibližně pět na devět metrů. Tento prostor jsem na začátku svého trestu sdílel s 30 trestanci, těsně před propuštěním dokonce se 40,“ popisuje bývalý vězeň, který si přeje zůstat v anonymitě.

Otřesné podmínky, panující v egyptské base, se týkají i hygieny. „Ve věznici jsou sice sprchy, zdaleka ne však pro každého. Za použití musíte platit cigaretami, jinak vás do nich silnější vězni nepustí. Voda navíc teče jen v určitých hodinách. Na mýdlo zapomeňte,“ řekl bývalý vězeň.

V Egyptě jsou přeplněné věznice z důvodu pomalé práce tamní justice. Vězni čekají ve vazbě i několik let, než se vůbec dostanou k soudu.

Související články

Další články