Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Noční masakr v Londýně! Teroristé najížděli do lidí, pak bodali v restauraci! 6 lidí zemřelo

Londýn má za sebou noc hrůzy…
Zdroj: Twitter.com
+ Další 3 fotografie
Hlavní město Velké Británie se opět potýkalo s teroristy. K akci se zatím nikdo nepřihlásil, ale radikálové z Islámského státu na sociálních sítích teror v Londýně oslavují. Teroristé v noci ze soboty na neděli v Londýně povraždili 6 lidí.

Pozdě v noci vjela dodávka do lidí na Londýnském mostě. To byl první útok. Teroristé pak pronásledovali lidi na chodníku a bodali do nich noži. Druhý útok se odehrál v oblasti Borough Market.

Teroristé zde napadli lidi v restauraci. Výsledkem je 6 mrtvýc. Všichni tři útočníci byli při zásahu zabiti ozbrojenými složkami. Podle vyšetřovatelů se jedná o teroristické či­ny.

K akci se zatím nikdo nepřihlásil, ale radikálové z Islámského státu na sociálních sítích teror v Londýně oslavují.

BBC ukázala fotografii pravděpodobných útočníků, které zastřelili policisté. Jeden z mužů měl k tělu připevněné nádrže. Policie si podle televize Sky News není jistá, zda dopadla všechny teroristy zapletené do atentátů. Podle deníku The Sun mohlo na Londýnském mostě útočit až 6 lidí.

Premiérka Theresa May označila čin za otřesný incident. Vyšetřování masakru jede na plné obrátky.

Reportérka televize BBC uvedla, že dodávku řídil muž rychlostí přibližně 80 kilometrů za hodinu. Svědek Mark Roberts mluví o tom, že vozidlo opakovaně najíždělo na chodník a sjíždělo z něj.

Brzy po útoku na mostě byl hlášen druhý masakr v nedaleké lokalitě Borough Market. Podle CNN byli v tamní restauraci pobodáni nejméně dva lidé. Jiné zdroje uvedly, že bylo pobodáno až 20 lidí dlouhými noži. „Měli takové dlouhé čepele, asi 35 centimetrů dlouhé. Prostě chodili podél Borough High Street a náhodně bodali do lidí,“ popsal jeden ze svědků.

Policie vyzvala ke klidu a obezřetnosti. Předpokládá se, že za činem mohu stát radikální islamisté.

Související články

Další články