Bývalý zaměstnanec hotelu ve město Bulawayo, které leží v Zimbabwe, tvrdí, že hotely v tamní oblasti jsou kamerami doslova prošpikované. Podobné praktiky jsou prý už pěkně dlouho běžnou praxí v hlavním městě této africké země a rozšiřují se i do menších středisek.

„Celá záležitost je organizována nigerijskými byznysmeny, kteří nainstalují vybavení do místností a natáčejí nic netušící klienty přímo při činu,“ vysvětlil interní zdroj. Dá se tak jen těžko odhadovat, kde všude v Africe turisty vlastně natáčejí.

Byznys je to ale evidentně dobrý. Dle dostupných informací platí Nigerijci v přepočtu kolem 25 000 korun na místnost za týden. Pro hotely v tamní oblasti je běžné pronajímat pokoje za zhruba 200 korun na noc, takže podobnému přivýdělku jen těžko odolávají.

Nigerijci se prý zaměřují především na hotely, kam si turisté vodí prostitutky. Mnoho z těchto „sociálních pracovnic“ pak má vědět o tom, že jsou natáčeny, a nastavují proto turisty do ideálních poloh tak, aby byli v těch nejlepších úhlech pro skryté kamery.

Za kvalitní nahrávky pak prostitutky dostávají speciální příplatek.

Skandální odhalení vyvolalo rozruch po celém světě a všichni se nyní tázavě otáčejí na vládu Zimbabwe, zda je něco podobného opravdu možné. Ta ale mlčí jako hrob.

Nejhorší obavy turistů jsou tak s nejvyšší pravděpodobností opravdu realitou.