Nezískal medaili ani dívku snů: Kajakář Dostál skončil pátý a v minulosti chodil s touhle kráskou!

Kajakář Josef Dostál skončil na olympiádě pátý
Zdroj: Se svolením Kateřiny Pauláthové/Profimedia
+ Další 2 fotografie
Tokio 2020

Kajakář Josef Dostál (28) neobhájil stříbro z Ria. Na trati 1000 metrů byl sice favoritem, finále se mu ale nevydařilo a skončil na pátém místě. Bývalý přítel svůdné Kateřiny Pauláthové (28) tak musí zkousnout hořké zklamání.

Josef Dostál byl před olympiádou v Tokiu pasován na favorita. Mnozí odborníci českému kajakáři přisuzovali medaili, ostatně český závodník v kategorii na 1000 metrů dlouhodobě bere cenné kovy. Dostál ale očekávání nenaplnil a ve finále se umístil na pátém místě.

Přitom Dostálův průlet ze čtvrtfinále do semifinále napovídal, že je rychlostní kajakář v parádní formě. Český sportovec doslova proletěl do cíle a nechal všechny soupeře za sebou. Ze suverénního prvního místa si tak zajistil postup do dalších bojů. Nakonec ale kajakáři chyběly síly v boji o medaili.

Českému svalovci držela palce samozřejmě celá rodina, není ale jasné, zda i nějaká přítelkyně. Dostál si totiž svůj soukromý život hlídá, je ale pravděpodobné, že je nyní nezadaný. Všechen čas a úsilí totiž soustředil do přípravy na vrchol sezony.

Randil s lyžařkou

Dostál naposledy randil s alpskou lyžařkou Kateřinou Pauláthovou. S obdařenou reprezentantkou byl skoro tři roky, jejich vztah ale nakonec krachl. Rozešli se ale v dobrém, a tak Kateřina své někdejší lásce jistě držela palce.

„Kačka je moc fajn člověk, strávili jsme spolu krásné tři roky. Bohužel se naše životní filozofie začaly rozcházet,“ vysvětlil Dostál pro Blesk loni na podzim, když se s krásnou partnerkou rozešli. Dámy jsou tak jistě rády, že je pohledný obr nezadaný. Ale pozor, aby ho někdo rychle nevyfoukl, šance se pak už nemusí naskytnout. Sám Dostál totiž doufá, že jeho další vztah už bude ten pravý a do konce života.