Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Nevíte, jak zabít čas? Zajděte si na konferenci o týrání psů, dozvíte se drsné informace

Pro milovníky zvířat to může být zajímavé téma.

Jestli jste milovníci zvířat nebo máte alespoň doma nějakého mazlíčka a jste z Prahy, nebylo by od věci zúčastnit se konference o týrání psů. Přesný název této akce je „Stát a ochrana zvířat“ a koná se 22. května v 10:00 v Hlavním sále Senátu Parlamentu ČR.

Konference bude obsahovat výpovědi veterinářů a útulků o týrání zvířat a drsné příklady z praxe. Pokud jste tedy slabší povahy, radíme vzít si s sebou větší zásobu kapesníků.

V případě, že se konference budete chtít účastnit, doporučujeme se zaregistrovat co nejdříve, jinak máte mizivou šanci, že se na akci dostanete. Více informací ohledně konference najdete zde.

Pár příkladů z praxe, které se tam objeví, můžete u nás vidět už teď:

Adélka Adélku se podařilo před loňskými Vánocemi zachránit společně s ostatními psy z nevytápěných prostorů bývalého chlévu, kde přečkávali obrovské mrazy. Chlév byl plný špíny a feny v něm rodily štěňata. V únoru 2014 si pro Adélku přijela nová rodina, u níž žije dodnes.

Oscar Jako pětitýdenní štěně byl Oscar odsouzen ke smrti. Množitelé se zbavují zvířat, která jsou neprodejná, a Oscar měl nádor oka. Poté, co se dostal do péče veterinářů, speciální léčbou se podařilo zvrátit jeho slepotu. Dnes plně vidí a jediným handicapem zůstává genetická vada, tzv. „třetí víčko“. To může být odstraněno, až mu hlava doroste do dospělých rozměrů. Do té doby se mu musejí pravidelně kapat umělé slzy, aby se oko znovu nepoškodilo tak, jak tomu bylo, když byl malý. Nedávno si ho v útulku vyhlédli noví majitelé.

Fanda Tahle fotografie byla vyfocena den před smrtí tohoto pejska. Fanda byl nejstarším členem útulku U Šmudliny, a to jak věkem, tak dobou života v jejich kotci. Přišel v roce 2008. Byl nádherný, vždy plný elánu a dobré nálady. Fanda našel nový domov v Německu, byl ale vrácen, protože nechtěl jíst, pít a trápil se. Měl nemocné srdce a léta se mu špatně dýchalo. Nakonec vážně onemocněl, a přestože se ho ošetřovatelé 2 týdny pokoušeli vyléčit, museli se s ním rozloučit navždy.

Související články

Další články