Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Neuvěřitelné: Ovce přežila 11 dní zasypaná sněhem

Stuart Mactier společně se zachráněnou ovečkou.
Zdroj: dailymail.co.uk

I němé tváře prý mají své strážné anděly. Nevěříte? Možná vás přesvědčí tento fascinující příběh bezejmenné ovce z jižního Skotska, kterou se doslova na poslední chvíli podařilo vyrvat ze spárů smrti.

Když Stuart Mactier začal pátrat po tělech zvířat, která padla za oběť sněhové bouři, ještě netušil, jaké překvapení na něj čeká. Pod obrovskou hromadou sněhu a zdechlin nalezl i jednu živou březí ovci! Přestože byla v závěji uvězněna dlouhých 11 dní, nejevila známky zranění ani vyčerpání.

Zpráva o čtyřleté ovečce plemena Scotch Mule se okamžitě rozletěla internetem. Jen během prvního dne získala na Facebooku 14 500 „liků“. Fotografie dokumentující její záchranu pak sdílelo přes 500 uživatelů.

„Nemohl jsem uvěřit vlastním očím. Nejúžasnější na celé věci je to, že byla v naprostém pořádku. Všechny ostatní ovce v jejím okolí byly mrtvé, ale ona nějakým zázrakem přežila,“ řekl užaslý a evidentně dojatý Mactier. „Za normálních okolností by v takto otřesných podmínkách vydržela maximálně dva tři dny. Vodu mohla získávat lízáním sněhu, ale na to, aby se dostala i k trávě, musela být pohřbená opravdu hluboko,“ dodal.

Související články

Další články