Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Extra Focus Pohřeb Jana Kočky Týnuš Třešničková

Nejnovější kauzy

Neuvěřitelné: Je 21. století a v medicíně je hitem středověká metoda léčby pijavicemi

Léčebná metoda pomocí pijavic. Za tuto chvilku utrpení jsou lidé ochotni
platit velké sumy.

Migréna je jedna z těch druhů bolestí, kdy by člověk nejraději mlátil hlavou o zeď nebo si rozpíchal ruku vidličkou na maso, jen aby to buď přešlo, nebo aspoň něco bolelo víc než hlava.

Spouštěče migrény jsou u každého jiné a dají se jen velmi těžko vysledovat, navíc ani běžné léky dvakrát nezabírají. Není proto divu, že lidé, které tato neprávem vysmívaná „nemoc“ trápí, se uchylují k jakékoliv medicíně.

Tím posledním hitem je léčba pijavicemi, tedy přikládáním hladových slizkých červů na spánky. Vysávání „staré krve“ má pomoct od napětí a krev se v podstatě detoxikuje, je potřeba ihned tvorby nové, která by měla hlavě ulevit.

Jsou lidé, co tvrdí, že léčba pijavicí zabírá, ale lékaři bývají skeptičtí, prý se jedná o placebo efekt a bolest ustoupí sama jen díky síle vědomí. Nedá se ale zpochybnit tradice léčby pijavicemi, tato středověká metoda se předávala mezi lidmi po několik staletí a vlastně její původ najdeme už ve starověku, kdy tato tradiční medicína měla velké úspěchy.

A když nepomohou umělé moderní léky, je jasné, že se lidé vrátí zpátky k osvědčené moudrosti přírodních zázraků.

Mohlo by vás zajímat

Další články