Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Netflix vypustil očekávaný seriál Zaklínač: Fanoušci knih kritizují herecké obsazení

Zdroj: Netflix
+ Dalších 15 fotografií
kritika
Má být stejným, ne-li větším hitem jako Hra o trůny. Netflix vypustil do světa první řadu dlouho očekávaného seriálu Zaklínač, na kterou se fanoušci těšili několik měsíců. Příznivci knih měli obavy, že série nesplní jejich očekávání a ačkoliv jsou někteří spokojení, spousta z nich kritizuje obsazení. Tvůrci se totiž prý neřídili popisem postav z knih.

Zaklínač Geralt, mutant a lovec příšer, těžce hledá svoje místo ve světě, kde lidé jsou často ohavnější než zvěř. Tak zní popis seriálu inspirovaného knihami Andrzeje Sapkowského. The Witcher, jak se seriál v originálu jmenuje, má být stejným hitem, jakým se stala Hra o trůny První sérii fanoušci zatím hodnotí velmi rozporuplně, ti, kteří četli knihy, se však shodují na jednom - herecké obsazení je propadák.

Největší kritiku tvůrci Zaklínače schytali za postavu jménem Yennefer. Ta má v knihách fialové oči, černé havraní vlasy, je velmi bledá a velmi štíhlá. Podle fanoušků ta seriálová však připomíná spíše španělskou vesničanku a předloze se absolutně nepodobá.

Problém mají diváci i s postavou Ciri, která je v knižní předloze popisována jako neústupná, zvědavá a drzá bojovnice. V seriálu je pravým opakem - je bázlivá, téměř nemluví a někteří kritici údajně dokonce mají chuť jí jednu vrazit.

Henry Cavill

S největšími názorovými rozdíly se setkal seriálový Geralt, kterého si zahrál Henry Cavill I když dámy nepochybně obdivují jeho vypracované tělo, společně s pány si všímají i toho, že ačkoliv je pro roli opravdu zapálený a baví ho, nezahrál ji tak, jak si mnozí představovali. Jaký názor jste si zatím udělali vy?

Související články

Další články