Čtyřletá Jing Jing z Číny trpí takzvaným „vlkodlačím syndromem“. V důsledku této genetické choroby je její hlava, obličej i tělo porostlé hustou černou srstí. Nyní jí však svitla naděje na lepší budoucnost – odborníci na plastickou chirurgii z nemocnice v Changsha slíbili, že se jí pokusí pomoct. A to zdarma. Její matka se do nemocnice okamžitě vypravila, aby mohla lékařům osobně poděkovat.

Jing Jing má diagnostikovanou vrozenou hypertrichózu – což znamená, že se narodila s jistými mutacemi, způsobujícími „zapnutí“ růstu vlasů na neobvyklých místech (oční víčka, čelo aj.). Jedná se o mimořádně vzácnou nemoc, která postihuje jednoho člověka z několika miliónů. Často bývá uváděna jako jeden z možných důvodů vzniku legend o vlkodlacích.

Léčba je složitá a především zdlouhavá (v případě Jing Jing by měla trvat přibližně dva roky). Vlasy se obvykle odstraňují mechanicky či chemicky. Neúčinnější – a pochopitelně i nejdražší – je laserová epilace, přinášející dlouhodobý efekt. Musí se ovšem několikrát opakovat a podle mnohých rozhodně nejde o tak bezbolestnou záležitost, jak by se na první pohled mohlo zdát.