Zranitelné dámy v tísnivé finanční situaci nacházel muž hlavně přes inzerát. Následně jim slíbil zprostředkování půjčky a jako provizi si místo peněz řekl o sex. Jak prosté, že? Peníze pak už samozřejmě nikdy nedodal. Většina lidí si myslí, že to ženám patří, ale policie je jiného názoru a nyní prosí veřejnost o spolupráci. Předpokládá se totiž, že existuje celá řada podvedených, které záležitost na policii raději vůbec nenahlásily.

To ale není vše. 31letý Čech také za úplatu zprostředkovával neexistující brigády v zahraničí, opakovaně jezdil v autě, i když nikdy neměl řidičský průkaz (nejlépe rovnou s majáčkem) a kradl i v důvěřivé rodině, do které se mu podařilo vetřít.

Tam tvrdil, že manžel jeho bývalé přítelkyně má problémy s policií a pomocí falzifikátu usnesení ze státního zastupitelství se mu podařilo manželský pár přesvědčit k tomu, aby si vzal hned několik půjček. Nic z toho samozřejmě nebyla pravda a muž jen potřeboval byt, kde by občas i společně s novou přítelkyní přebýval.

Policie předpokládá, že výčet podvodů tímto zdaleka nekončí a proto prosí všechny, kteří mají nějaké další informace o kontaktování na lince 158.