Osmadvacetiletý Stephen Odom je dalším důkazem toho, že když se opravdu chce zhubnout, jde to. Ještě před nějakou dobou přitom obezita nebyla jediným jeho problémem. Kromě ní se už od střední školy potýkal také se závislostí na alkoholu a drogách.

Návykové látky mu pomáhaly překonávat stavy úzkosti a další psychické potíže. Ve dvaceti dvou letech se jeho situace vyhrotila natolik, že ho terapeutka postavila před volbu: buď se půjde ihned léčit, nebo mu už nebude nadále pomáhat.

Stephen tedy nastoupil na léčení a po prvotních komplikacích a několika recidivách se mu nakonec skutečně podařilo stát se čistým.

V novém životě bez závislosti se začal živit fotografováním a produkováním muziky. K dokonalosti mu ale ještě něco chybělo. Z minulosti si s sebou totiž stále tahal svých sto třicet šest kilogramů. A jednoho dne se konečně rozhodl s tím něco udělat.

Žádné návody na drastické a senzační diety ale nečekejte. Prostě jenom začal pravidelně navštěvovat posilovnu, ze svého jídelníčku vyškrtl sladkosti, limonády a rychlé občerstvení a pomalu se učil připravovat zdravější jídla. A výsledek je neuvěřitelný!

Stephen nyní váží sedmdesát devět kilo a od svého dřívějšího já je k nerozeznání. A všem ostatním vzkazuje, že když to dokázal zvládnout někdo tak paličatý jako on, tak to už musí zvládnout každý. Vzhůru tedy do toho!