Čínská policie si poslední dobou posvítila na celebrity, které přechovávají a užívají drogy ve svých domech. A seznam zadržených roste. Jako poslední se do policejní sítě chytil syn celosvětově uznávaného herce Jackieho Chana, Jaycee Chan.

Jaycee už není žádný puberťák. Je mu 32 let a živí se také jako zpěvák a příležitostný herec. Svému otci ale připravil velmi trapnou chvíli. Jackie Chan totiž před pěti lety přijal čestnou funkci „velvyslance pro kontrolu narkotik“ u čínské policie.

Jaycee se narodil v americkém Los Angeles, kde také studoval. Tedy do té doby, než byl vyhozen z univerzity. Natočil pár propadáků, chytl se špatné party a utrácel peníze svého otce. Ten si to ale nenechal líbit a v roce 2011 se rozhodl, že věnuje veškeré své jmění na charitu s tím, že si jeho syn bude muset najít vlastní způsob života. Prohlásil, že „pokud je Jaycee schopný, bude si umět vydělat své vlastní peníze, pokud ne, bude přicházet zase jen o ty své“.

Synovi se bohužel nepovedlo vzít to celé za správný konec a minulý čtvrtek byl v Pekingu zatčen s jedním kilem marihuany. Společně s ním ještě dva jeho přátelé. Jedním z nich byl třiadvacetiletý Kai Ko – tchajwanská filmová superstar. Podle Shanghai Entertainment News byl právě Kai Ko trnem v oku Jackiemu Chanovi a radil svému synovi aby se s ním nestýkal.

Jenže znáte to. Děti vědí vždycky všechno líp než rodiče.