Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

NEOTVÍREJTE, POKUD VÁM NENÍ 18 LET! Ženská obřízka na šokujícím VIDEU

+ Dalších 6 fotografií
Drastická ženská obřízka už dávno není jen problémem Afriky a Arabského poloostrova. S přistěhovalci se tento barbarský zvyk dostal i do Evropy. Praktikuje se v Německu, Francii, Velké Británii či Nizozemí. Prostě všude tam, kde se usídlily velké muslimské komunity.

Na webu eXtra.cz jsme uveřejnili text, ve kterém píšeme, že ženská obřízka už dávno není jen problémem Afriky a Arabského poloostrova – psali jsme o tom ZDE.

Když jsme tento materiál uveřejnili, strhla se obrovská diskuze. Začali jste nám psát do redakce emaily, ať o tomto tématu píšeme dál. Že je to natolik závažný problém, který absolutně degraduje ženu, že se o něm nesmí mlčet.

Světová zdravotnická organizace se snaží, aby tento kmenový zvyk zmizel. Ženská obřízka nemá žádnou oporu v Koránu, ale v kmenové tradici. Právo na rozkoš má pouze muž. Žena? Ta může maximálně tak rodit a vyměšovat.

Některé kmeny začaly své ženy obřezávat, aby je neunášeli bojovníci jiného kmene. Když je dívka obřezaná, tak je čistá. A také je to prý lék proti nebezpečné ženské masturbaci. Některé kmeny v Mali věří, že děti se rodí jako oboupohlavní a u dívek je proto nutné část genitálu odříznout. Některé tradiční kurdské rodiny věří, že sekret z klitorisu je jedovatý a může zabít chlapa, proto je nutné poštěváček odstranit. Někdy je vchod do pochvy sešit a zůstane jen úzká škvíra pro močení – fotografii bez cenzury najdete ZDE.

Obřízku kritizoval i zakladatel islámu Mohamed. Je mu připisován výrok – „Neobřezávej krutě, tak je to pro ženu lepší a žádoucnější pro jejího manžela.“ Obřízka nemá oporu v islámu, je to zvyk starší než Korán.

Podle Světové zdravotnické organizace je obřezáno na celém světě asi 140 milionů žen. Mapka, kterou najdete ve fotogalerii, ukazuje země, kde se obřízka provádí. Kromě afrických zemí se obřízka objevuje v Jemenu, Iráku, Jordánsku, Saudské Arábii, Ománu a dokonce i mezi beduíny v Izraeli. Jak už jsme psali, tento zvyk s přistěhovalci přichází také do Evropy.

Dle prohlášení Evropské komise se odhaduje, že v Evropě žije 500 tisíc žen a dívek, které podstoupily tento zákrok. Nejvíce v Británii, Itálii, Švédsku, Francii, Německu, Nizozemsku, Irsku, Švédsku, Belgii.

Odhaduje se, že v 18 % případů se k provedení obřízky za tučný úplatek propůjčí lékařský personál. V ostatních případech se praktikuje nadivoko někde doma.

Související články

Další články