Mimořádně prostoduchá a slávou posedlá neúspěšná účinkující z VyVolených a dalších pořadů Eva Feuereislová (24) stále tvrdí, zřejmě manipulovaná svou manažerkou Patricií Kossevovou (44), že je obětí pomlouvačné kampaně našeho šéfredaktora, který o ní šíří lži související především s její údajnou spoluúčastí na podvodech v pardubickém autobazaru, kterými se bude zítra opět zabývat soud.

Za ty je aktuálně souzen jeho bývalý majitel David Kracík, který autobazar několik měsíců před svým zatčením prodal právě Evě, která se dnes staví do role bílého koně, jenž netušil, co se v podniku děje, zatímco řada svědků, ale i důkazů zveřejněných eXtra.cz jasně ukazují na to, že v bazaru úřadovala a dopouštěla se jako jednatelka firmy podvodného chování. Dříve tvrdila, že tam nikdy nebyla a nic neukradla, od chvíle, co vyšla na světlo světa usvědčující fotografie a následně i prodejní smlouvy s jejím podpisem, se už omezuje pouze na konstatování, že v kauze figuruje jen jako svědek. Její manažerka Kossevová, která ji kdysi do celé věci navezla a podle svědectví majitele prodejní plochy dokonce s Evou na poslední chvíli údajně pokoutně prodávala poslední ojetiny, zatím není v případu nijak obviněna a Eva jí stále bezmezně věří a dál lže o své i její nevině i přesto, že obě zjevně usvědčují například výpovědi bývalého zaměstnance bazaru a další svědectví.

Obětem podvodů ale dochází trpělivost. Kracík půjde za podvody v řádech desítek milionů zjevně sedět, ale to jim nestačí. „Je nehorázné, co vypráví do novin, ale ono ji to přejde,“ říká člověk, který je coby jedna z obětí mimořádně dobře obeznámen se situací, a líčí, co se na Evu u dalšího stání tento týden chystá: „Co vím, má dojít k průlomu, existuje prý nahrávka telefonátu mezi jednou z obětí a Kracíkem, která přinese do případu další důkaz, že slečna Eva vědomě páchala trestnou činnost!“ eXtra.cz zná další podrobnosti, ale nebude je s ohledem na přání zdroje zveřejňovat, dokud nebude vynesen ve věci rozsudek nad Kracíkem, o jehož a později i Evině podnikání podrobně referovala Česká televize i řada podvedených, kteří zadluženou slavomanku viděli ve VyVolených.

Eva má ale i jiné starosti. Zatímco její manažerka vypráví, že „Evička dělá tvář mnoha firmám“ a náš šéf jí má závidět kšefty a úspěch, v reálu to na prosperující dvojici moc nevypadá. Eva čelí trestním oznámením a Kossevová je pod palbou exekutorů a zdaleka nejde jen o legendární krádež umělých vlasů, za něž po rozsudku nezaplatila způsobenou škodu. Kossevovou shání i další subjekty, zejména finanční úřad, nebankovní sektor a další věřitelé. Věc zašla tak daleko, že jí před dvěma týdny doslova pod rukama prodávali vlastnický podíl na bytě v Praze 13 a další „majetek“. Dražba se ale nakonec neuskutečnila, nebyl zájem.

Přes řadu důkazů o tom, že Eva není to, za co se vydává, ale zjevně je duševně ne zcela zdravou brigádnicí v údajné escortní agentuře, bájnou lhářkou, obětí vlastních snů a manipulace ze strany „kamarádky“, Feuereislová dál prostřednictvím sociální sítě útočí na vedení redakce eXtra a dále vědomě lže, namísto aby nás normálně zažalovala a vysoudila balík.

Který by se jí, pravda, aktuálně celkem hodil, stejně jako psychiatr, který by jí vysvětlil, že je čas začít brát tady ty pilulky, ozvat se zoufalé rodině, vyměnit manažerku a začít žít v reálném světě.