Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Němečtí mistři poničili při mejdanu Zlatou Niké! Na Dominátora a další likvidátory trofejí ale nemají!

Miroslav Klose, Erik Durm, Dominik Hašek a Karel Gott aneb Tři ničitelé
trofejí a nic neničící zpívající legenda, t. č. pod pantoflem.
Zdroj: profimedia.cz, koláž: Míra Kepka
+ Další fotografie

Je to marný, je to marný, je to marný, trofeje prostě nepatří vítězům do ruky, byť jde o kopie, tak jako v případě Zlaté Niké, kterou mají po triumfu na MS v Brazíli v rukou kopačky z Reichu.

Jak prozradil listu Der Spiegel Wolfgang Niersbach, führer Německého fotbalového svazu, došlo během oslav titulu k poškození trofeje, konkrétně k odlomení blíže nespecifikovaného fragmentu. Němci jsou ale pintlich a podle Wolfganga samozřejmě Niké opraví, protože prý „na to mají specialisty“.

Ti se uživí i v okolí slavících českých sportovců, jednoho osobního by si mohla pořídit legenda in-line hokeje a spoření Dominik Hašek, který v roce 2002 legendárně utopil Stanley Cup v bazénu, aby po osmi letech „pořešil“ i trofej pro vítěze české extraligy, kdy jí pořádně naložil coby gólman HC Pardubice. Klub, který poničil pohár už při oslavách v roce 2005, musel za Haška zaplatit pokutu 150 tisíc a naštvaný tehdejší manažer Kusý neopomněl Dominátora prásknout s tím, že „trofej byla poničena při soukromé akci u Dominika Haška“.

V blahé paměti je také Staroměstské náměstí a slavící mistři světa v hokeji, kterým spadl tříkilový pohár ze střechy autobusu, či taškařice, kterou předvedli fotbalisté Realu Madrid při oslavách výhry v domácím poháru. Trofej skončila po divokém návratu z finále ve Valencii do Madridu nad ránem pod koly autobusu v dezolátním stavu poté, co vypadla z ruky slavícímu Sergiu Ramosovi, ale akční vedení španělského svazu dokázalo trofej během pár hodin nechat zrenovovat a vystavit.

Související články

Další články