Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Nemáte na drahé procedury? Zkuste těchto 6 jednoduchých cest k detoxu!

Zapojte tyto rituály do vašeho týdne a bude se vám žít lépe!
Vaše tělo potřebuje pravidelnou očistu. Denně jsme vystaveni stresu, nedostatku spánku, špatnému vzduchu a nezdravým potravinám. Co s tím? Vyzkoušejte některé tipy na detox!

1. K snídani horkou vodu

A s citronem. Ten pomáhá chránit před nemocemi, stimuluje zažívání a čistí játra. Dejte si horkou vodu s citronem ráno místo vašeho ranního šálku kávy.

2. Masáž

Masáž těla fyzicky vyplavuje toxiny z vašeho těla. Je jasné, že nebudete denně docházet k Thajkám, ale menší masáž chodidel nebo rukou si můžete udělat sami.

3. Zařaďte do jídelníčku vlákninu

Dopřejte si čerstvou zeleninu, luštěniny a cereálie každý den. Vláknina čistí zažívací trakt. Ale pozor, někoho může zbytečně nadýmat a způsobovat zácpu. Přidávejte proto vlákninu postupně.

4. Sláva vitaminu C

Vitamin C pomáhá tělu produkovat glutathion, sloučeninu v játrech, která vyhání toxiny. Proto si nezapomeňte naložit na talíř čerstvé papriky, brokolici, pomeranče, kiwi a jahody.

5. Vodu, vodu a zase jenom vodu

Čtete a slyšíte to všude. Máte pít dostatek vody. Zvlášť teď v létě. A nejsou to plané řeči. Možná že vaše špatná pleť nebo střevní obtíže jsou spojeny s nedostatečným pitným režimem. Osm až dvanáct sklenic vody denně je ideál.

6. Vypoťte to ideálně v sauně nebo při sportu.

Vaše cévy se rozevřou a jedovaté látky si to rychleji odpochodují z vašeho organismu.

Související články

Další články