Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Nemáte čas cvičit? Hubněte úklidem! Víme, kolik kalorií spálíte žehlením

úklid
Zdroj: profimedia.cz

Celé dny trávíte v práci, stravujete se nepravidelně a nezdravě a trápí vás výčitky svědomí, že nenajdete čas na posilovnu. Nevadí. Spojte užitečné s... mmm... dalším užitečným. Popadněte prachovku a hurá do práce.

Utírání prachu, leštění nábytku

Spálíte 800 až 1000 kJ za hodinu. Setřete prach z poliček, vydrhněte koupelnu i sporák v kuchyni. Budete mít nejen dobrý pocit z uklizeného hnízdečka, ale také spálíte tu svíčkovou se šesti, kterou jste do sebe právě poslala.

Praní, žehlení

Tyhle nepříliš oblíbené práce vás připraví o 630 až 940 kJ za hodinu. Pokud byste snad používala starší metody - tedy praní v neckách a mandl, určitě by to bylo víc. Ale i tak se u prádelní šňůry a následně nad žehlicím prknem dost zapotíte.

Mytí oken

Asi je zbytečné mýt okna víc než třikrát za rok. Ale pokud byste přece jen měla nutkání, vůbec se častějšímu přetírání oken nebraňte, neboť při něm spálíte až 1500 kJ za hodinu. Máte-li velký dům, spotřebujete tolik energie, jako kdybyste šlapala hodinu na rotopedu.

Luxování, vytírání

Až si budete zase příště zoufat nad kýblem plným mydlinkové vody, připomeňte si, že právě spalujete 950 kJ za hodinu. Při vysávání i vytírání zapojujete nejen svaly na pažích, ale i břišáky a samozřejmě stehna a zadek.

Práce na zahrádce

Venku už to vypadá jarně, je na čase mrknout se, co vám zima napáchala na vaší zahradě. Při zahradničení spálíte až 2000 kJ za hodin, záleží na tom, co děláte. Navíc pohyb na čerstvém vzduchu prospěje vaší psychice, uvolníte se a provětráte si hlavu.

Související články

Další články