„Byla jsem vyplašená a zdrcená, když mi doktor řekl, že na ultrazvuku nevidí dělohu. Až při dalším vyšetření mi pak sdělil, že nemám ani poševní vchod. To bylo ještě horší, protože s tím, že nebudu mít děti, už jsem se smířila, ale tohle znamenalo další komplikace,“ uvedla sympatická dívka pro Daily Mirror.

Na anomálii dívka přišla velmi pozdě. Když pořád nemohla dostat menstruaci, tak ji zajímalo, zda se její tělo vyvíjí standardně. Když pak začala menstruovat i její dvanáctiletá sestra, bylo jasné, že něco není v pořádku.

Lékaři pak zjistili, že dívka nemá dělohu ani poševní vchod. Vaječníky se ale vyvinuly běžným způsobem. Vrozená vývojová vada se odborně jmenuje Mayer-Rokitansky-Kuster-Hauserův syndrom.

Dívce může pomoci nákladná operace. Ráda by měla někdy sex, ale ví, že k tomu ji čeká ještě dlouhá cesta. Má přítele, který ji miluje a neopustil ji, ani když se mu o svém problému svěřila.

„Trvalo mi měsíc, než jsem mu řekla o mé nemoci. Byl zmatený, ale podpořil mě a tvrdí, že jeho pohled na mě to rozhodně nezměnilo. Ráda bych ale měla s ním sex,“ uvedla dívka, která věří, že bude lépe.