Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Některé ženy mají během porodu orgasmus: Patříte k nim i vy?

Stimulace pohlavních orgánů může pomoci snížit bolestivost porodu.

Zajímavý objev učinila vědecká studie v časopise Sexologies, podle které některé ženy mohou při porodu zažít orgasmus. Hormon lásky oxytocin, který se podílí na dosažení orgasmu, pomáhá mozku blokovat zkušenosti s porodními bolestmi.

Francouzský psycholog Thierry Postel, uvedl, že orgasmus se vyskytuje asi u 0,3 procent rodiček. Tento jev prý není žádným překvapením, protože dítě se pohybuje v blízkosti pohlavních orgánů. Barry Komisaruk, profesor psychologie na Rutgers University v New Jersey, vysvětlil: „Během kontrakcí probíhá stimulace porodního kanálu, stimulace pochvy, vaginy a klitorisu. Mnoho žen říká, že mají během kontrakcí velmi příjemné pocity.“

„Když dítě při porodu sestupuje, uvědomte si, že je ve stejných pozicích, jako když je mužský penis v pochvě a to často vede k orgasmu,“ uvedl doktor Christiane Northrup.

Kromě stimulace erotogenních zón se při porodu také vyplavují v těle ženy endorfiny a oxytocin. Ženy prý mohou během porodu dosáhnout orgasmu i několikrát a jeden orgasmus trvá v průměru minimálně 10−15 sekund.

Jedna z nejslavnějších britských porodních asistentek Caroline Flint píše ve své nové knize, že ženy by si měly tento fakt uvědomit a nechat se sexuálně stimulovat, aby se jim v těle vyplavil oxytocin a zabránil pocitům bolesti. Výrobce dokumentárního pořadu Orgasmic Birth: The Best-Kept Secret Debra Pascali-Bonaro souhlasí s tím, že stimulace klitorisu a bradavek poskytuje některým ženám úlevu od bolesti. Některé při snižování bolesti dokonce používají vibrátory.

Související články

Další články