Když jsme před několika měsíci psali o zoufalém exVyVoleném Emilu Zajacovi (38), jak na ulici prodává papírovou obálku za 30 Kč s názvem Emilovo neštěstíčko, mysleli jsme, že už tenhle bývalý horník nemůže předvést větší neštěstí. Bohužel jsme se mýlili.

Zajac, který se zviditelnil v úplně prvních VyVolených, pak zmizel v propadlišti dějin, aby se pak po letech zase zjevil ve čtvrté řadě, kde v rozstřelu s Vladkem Dobrovodským (36) a Petrem Zvěřinou „překvapivě“ nezvítězil v postupu do Vily, ale protože ho už štáb měl plné zuby, tak ho raději zařadil do scénáře a na pár dní ho do Vily poslal udělat trochu rozruch. Zajac samozřejmě svůj čas na obrazovkách využil k sebepropagaci, zaseklý jako kolovrátek neustále mluvil o své one man show, což nikoho nezajímalo a očividně to nezajímalo ani diváky, kteří z Emilových výjevů dostávali deprese a páchali hromadné sebevraždy.

Bývalý horník, který uměl čuchnout k práci, z čehož žije do dneška, i když realita je už dávno jiná, se teď rozhodl jít do politiky a získat post na pražském magistrátu, kde už se vystřídala spousta „Emilů“, tak proč by tam nemohl být další. Zajace do voleb podle ihned.cz posílá hnutí Řešení pro Prahu, které zřejmě nevidělo poslední VyVolené a nečetlo článek na eXtra.cz. Zajac má prostý lid nalákat na svůj „profláklý“ obličej. „Co si budeme nalhávat, jsem známý po celé republice, lidi mě znají jako veselého člověka. Proč by tam nemohli mít někoho, kdo ví, co to je pracovat?“ řekl ihned.cz Zajac, který stále nepochopil, jak vypadá veselý člověk a jak vypadá zoufalý zhrzenec.

Zajac ale není jediným známým člověkem, který vycítil, že by v politice mohl přijít k pěknému jmění (to není samozřejmě pravda, jde o dobro občanů přece). Politické hnutí Domov má na kandidátce herce a dabéra Zdeňka Mahdala, v zastupitelstvu Prahy 1 je i bývalá modelka a exmanželka Jiřího Korna Kateřina Kornová.