Vidíte toho muže? Myslíte si, že by si mohl najít nějakou milenku? Inu, dvaačtyřicetiletá Debbi Woodová si to myslí, a proto ho raději neustále kontroluje. Kdykoli vyjde z domu, musí po návratu podstoupit test na detektoru lži. Také mu neustále kontroluje telefon, e-mail a výpisy z banky. Dokonce mu zakazuje dívat se na jiné ženy v televizi nebo v časopisech.

Je totiž extrémně žárlivá.

Proč to její snoubenec, třicetiletý Steve Wood strpí? Jednak se na něj znovu podívejte… a pak ví, že jeho žena Debbi trpí poruchou. Říká se jí Othellův syndrom a jde o psychickou poruchu, která způsobuje chorobnou žárlivost.

„Už alespoň vím, čím to je, ale musím na sobě pořád pracovat. I když jde Steve jenom na patnáct minut pro mléko, nutím ho jít na detektor lži,“ přiznává Debbi. „Bojím se jen toho, že si prohlíží prodavačku.“

Porucha se u ní objevila po rozchodu s předchozím partnerem. Byla z rozchodu tak zdevastovaná, že se rozhodla, že už nikdy nepůjde do žádného partnerského vztahu. Moc dlouho jí to ale nevydrželo a naštěstí si našla partnera, který nejenže ochotně podstupuje testy na detektoru lži, ale má i na svém počítači rodičovský zámek, který mu nainstalovala Debbi a který mu znemožňuje sledovat například porno.

Žít s člověkem, který trpí Othellovým syndromem, není žádná legrace. Ostatně jsou i případy, kdy lidé trpící touto poruchou svého partnera zavraždí, protože si myslí, že je podvádí.