Dnes podáte, zítra dodáme? Tohle líbivé heslo České pošty většinou neplatí ani v průběhu roku a před Vánoci už tuplem ne. Stovky rozčílených Čechů si na Facebooku berou doručovatele na paškál. Mají strach, že vánoční dárky nebudou mít doma včas. A obavy jsou samozřejmě oprávněné!

„Chápu, že jste lemplové a ani jeden rok se nepřipravíte na Vánoce. Ale odesílatel zásilky si za službu platí, a to ne málo. A vy nesplníte službu, kterou za tuto platbu splnit máte,“ vzkazuje Eva České poště pěkně od plic.

A připojuje se i Radim: „Děláte si ze mně srandu? Týden, a balík do ruky, který má po podání být doručován do druhého dne, ještě neopustil ani SPU?“ Potíže s dobou doručení mají další desítky lidí. „Balík do ruky, haha. Balík na poště od 1. 12. a stále ještě nebyl doručen. Druhý balík od 6. 12. na poště a je taky kdesi v nedohlednu. Je tohle vůbec možné v této době? Česká pošta neví, že budou Vánoce? Proberte se už! Je rok 2017!“ píše Tereza.

Lidé si přitom stěžují nejenom na příšerně dlouhé časové prodlevy, ale i na chování zaměstnanců. „Už druhý den mi váš zaměstnanec narval balíček mezi schránku a plot, včera, aniž by zazvonil. Dnes nevím, musela jsem odskočit pro dceru do školky, nicméně mi měl dát do schránky lístek, pokud vím, a ne balíček nacpat mezi plot a schránku,“ popsala svou špatnou zkušenost Elisabeth.