Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Největší Zemanova politická prohra! HACKER Nikulin nebyl vydán do Ruska

Česko vydalo zadrženého Rusa Nikulina do USA.
Zadržený ruský hacker Jevgenij Nikulin byl vydán do USA. Jevgenij seděl od roku 2016 v pankrácké vazební věznici a v pátek s ním odletělo letadlo z České republiky do Spojených států. Kromě USA měla zájem o hackera i Moskva. Tam nakonec vydán nebyl. Tohle je jednoznačně největší politická porážka prezidenta Miloše Zemana (73).

Ruský hacker Jevgenij Nikulin seděl od roku 2016 v pankrácké vazební věznici, kde se rozhodovalo o jeho dalším osudu. Velký zájem měla o něj Moskva i USA. Ministr spravedlnosti nakonec rozhodl, že poputuje do Spojených států.

A tak se i stalo. Rus Jevgenij Nikulin odletěl v noci na pátek. Tato událost je velkou politickou prohrou prezidenta Miloše Zemana (73). O této události informoval Radiožurnál i týdeník Respekt. „MSp potvrzuje vydání ruského občana J. Nikulina do USA, k realizaci došlo v noci,“ napsala na Twitter mluvčí ministerstva spravedlnosti Tereza Schejbalová.

Spotteři, kteří sledují letecké trasy, už dřív spekulovali o tom, proč letadlo míří do Prahy. Nakonec se jejich domněnky o převozu Rusa potvrdily. Podle webu flightaware.com odletělo letadlo z Prahy do USA s americkým ministrem spravedlnosti a zadrženým kolem půlnoci.

Ruský hacker se měl dopustit údajně útoků na sociální sítě LinkedIn a Formspring a webové úložiště Dropbox v letech 2012 – 2013. Spojené státy usilovaly o vydání hackera hlavně kvůli tomu, protože doufají, že by jim mohl sdělit něco o ovlivňování amerických voleb.

Prezident Miloš Zeman velmi usiloval o to, aby byl Nikulin vydán do Moskvy, ale to se nakonec nepodařilo. Zeman po vítězství v prezidentských volbách avizoval, že po tomhle už nepřijde žádná prohra.

To se ale spletl. Vydání Nikulina je jeho velkou prohrou a Česko se tímto přiklonilo opět k západu a ne k východu, jak měl Zeman v plánu.

Související články

Další články