Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Největší prvorepubliková celebritní smažka? Určitě Hugo Haas, ten se toho nebál! Kam si chodil pro matroš?

Zdroj: profimedia.cz, koláž: Sámer Issa

Za první republiky to v Praze frčelo stejně jako dnes a vyhlášení narkomané byli samozřejmě i mezi tehdejšími celebritami.

Nekorunovaným králem bílých dálnic byl zřejmě Hugo Haas, nesmrtelný pan Načeradec, který byl znám svými propady nálad v dobách, kdy nemohl nic sehnat.

Což se naštěstí nestávalo až tak často. Na Haase si vzpomeňte zejména, půjdete-li ulicí U Obecního domu okolo hotelu Paříž, právě tam si Hugo v absťáku nejčastěji jezdil, neboť tamní vrátný byl mezi dealery vyhlášeným tím, že nekradl a měl kvalitní matroš. Někdy si do Paříže posílal i herečku Ljubu Hermanovou, která vzpomínala, že si pro něj jezdila často v kožichu, pod kterým neměla oblečení.

Stabilního distributora z řad vrátných měl Haas také ve slavné Huňkově restauraci, vyhlášeném to prvorepublikovém centru homosexuální komunity, kam si Haas nechal často pro kokain posílat, a následně pořádal opulentní party u sebe doma, které končívaly automobilovými výjezdy, nejčastěji na Slapy, během nichž prý "sněžilo", jak vzpomíná ve svých pamětech Adina Mandlová.

A kdo z tehdejší herecké smetánky držel s Haasem nejvíce krok? Čárou na zlepšení nálady prý nepohrdli ani Lída Baarová a již zmíněné Adina Mandlová nebo Ljuba Hermanová. Nedávno zemřelý Otakar Vávra na seznam kokainistů ještě přidával Sašu Rašilova nejstaršího, ale to už je zase jiná kapitola, kterou časem na eXtra.cz také otevřeme.

Související články

Další články