Nechat červa odříhnout, zmrskat delfína, mít rande s paní dlaní a jejími pěti dcerami, obtěžovat mlékaře, mastit šlejšku nebo testovat vrhač jogurtu. To vše jsou výrazy pro aktivitu, na které se mladý muž stane velmi snadno závislý. Ano, mluvím o masturbaci. Jak jako zodpovědná matka zjistíte, zdali se váš syn nechystá uhonit k infarktu?

Kolik času tráví v koupelně?

U většiny chlapců se kolem 12. až 13. roku věku zásadně zvyšuje spotřeba papírových kapesníčků. Zažívají první ejakulaci a objevují, co jejich tělo vlastně dokáže. Potřebují na to úkryt a pokud nemají možnost zamknout se do pokoje, okupují hajzlík a koupelnu. Pokud váš synáček tráví hodinu před zrcadlem, určitě to není kvůli tomu, že by si čistil pleť od akné.

S největší pravděpodobností má v jedné ruce mobil s nahými fotkami spolužačky a v druhé lofase. Když je po všem, utře si náčiní do čerstvě vypraných osušek. Nepodřizujte se jeho manýrům! Zachraňte ho před závislostí tím, že mu budete pravidelně klepat na dveře s dotazem, zdali je tam uvnitř vše v pořádku.

Nemáte zaneřáděné kalhotky?

Kamarádka se čtrnáctiletým synem se mi svěřila, že nachází lepkavé fleky na použitých kalhotkách a silonkových podkolenkách. Nejdříve netušila, kde se mohou brát, protože manžela nemá. Pak si dala jedna a jedna dohromady. Její spodní prádlo zneužíval syn k ukojení svých zvrhlých choutek. Myslel si, že maminka na nic nepřijde.

Když se mě ptala, co má dělat, absolutně jsem netušila. A to se mi opravdu moc často nestává. Kdyby ho přímo konfrontovala, mohlo by ho to nadosmrti psychicky poškodit. Zároveň ale nechtěla vše jen tak nechat. V první řadě má dost drahé spodní prádlo a v druhé to přeci není normální. Nakonec si začala prádlo raději zamykat do nově pořízené skříně. Problém se tím alespoň částečně vyřešil a já vám doporučuji prádlo před synáčkem také raději schovávat pod zámek.

Je nervózní a přešlapuje

Závislák na masturbaci potřebuje několikrát denně upustit páru. Z toho logicky vyplývá, že když má syn strávit celý den po boku rodičů, začne být nervózní. Přirovnala bych to ke kuřákovi, který si nutně potřebuje zapálit. Sledujte syna a dost možná si všimnete něčeho divného. Minimálně ho bude čas od času trápit erekce. Když je nadržený, postaví se mu klidně i při pohledu na dva zralé grepy v obchoďáku.

Paradoxně právě nedobrovolná abstinence může u synáčka vyvolat nezvladatelné chutě. Zakázané ovoce chutná nejlépe. Bude mít mnohem větší nutkání dělat si to nonstop. Využije každé chvilky, kdy má alespoň trošku soukromí. Nenuťte syna trávit s vámi zbytečně mnoho času. Neměl by mít až moc volna, ale určitě mu nemůžete být od rána do večera za zadkem.

Váš syn časem sám zjistí, že masturbace není až tak světoborná… a od patnácti začne být závislý na skutečném sexu, což je již zcela v pořádku.