Anneliese Michel prožila úplně obyčejné a nekomplikované dětství v bavorské katolické rodině.

V roce 1968, když jí bylo 16 let, se u ní ale začaly objevovat nevysvětlitelné záchvaty, během kterých upadala do bezvědomí a její tělo sužovaly podivné křeče.

První z nich ji zachvátil ve škole, kde z ničeho nic omdlela a v noci si v silné křeči prokousla jazyk. Později uváděla, že během tohoto záchvatu cítila cizí sílu, jakoby ji vtiskovala do postele.

Jelikož se záchvaty začaly opakovat, byla podrobena testům na epilepsii, avšak veškeré testy včetně EEG skončily s negativním výsledkem. Její stav se nezlepšoval a k záchvatům se přidružily i další smyslové vize. Cítila zápach a viděla šklebící se tlamu, kterou popisovala jako tvář ďábla.

Jelikož si s ní doktoři nevěděli rady, začal se o ni zajímat Adolf Rodewyk, který byl považovaný za velkého odborníka na exorcismus a takzvané „vymítání“.

V téže době se s ní seznámil kněz Ernst Alt, který se s ní začal pravidelně modlit. Ten také požádal würzburského biskupa Josefa Stangla, aby mohl provést exorcismus podle pravidel Rituale Romanum.

Biskup sice váhal, ale díky podpoře Rodewyka jí byl nakonec „velký exorcismus“ proveden. Během několika obřadů hovořili prý kněží se šesti domnělými démony, kteří se měli označovat jako Kain, Nero, Jidáš, Lucifer, Hitler a jeden francký farář.

Po obřadech se stav dívky sice začal lehce zlepšovat, přestala upadat do mdlob a děsivé vize se vytratily, ale o jejím fyzickém stavu se bohužel nedalo říci to samé.

Hubla, nepřijímala potravu a odmítala lékaře. Zemřela na podvýživu, dehydrataci a naprosté vyčerpání organismu ve věku pouhých 24 let.

Případ byl uzavřen s tím, že dívka posedlá ďáblem vůbec nebyla a že se exorcisté zmýlili v diagnóze.

Rodiče i oba exorcisté byli navíc po dvou letech od její smrti odsouzeni k podmíněnému trestu odnětí svobody na tři roky za to, že jí neposkytli smysluplnou pomoc.

Tento silný příběh zaujal režiséra Scotta Derricksona, který podle něj natočil kultovní film The Exorcism of Emily Rose, který je v Česku známý jako V moci ďábla.