Někdy se stane, že úplně nevychytáme správný odstín make-upu pro náš obličej, že nám ujede linka na oči a dostane se jinam, než kam bychom chtěly. Řasenka taky dokáže nadělat slušnou paseku. Stačí ji mít od rána a začne se žmolkovat, obtiskne se na víčko. Tužka na rty je příliš tmavá oproti odstínu rtěnky a další hrůzné scénáře, které nás zastihnou vždy v tu nejméně vhodnou dobu. Pořád jsou to ale maličkosti než to, co se svým obličejem dokáže provést pár slečen z fotek.

Ne nadarmo se říká, že méně je někdy více. Holky by se měly co nejrychleji začít tímto heslem řídit, jinak se jim bude brzy smát celý vesmír.

Jedno z pravidel, jak si vykouzlit krásné líčení, je, že bychom nikdy neměly příliš zvýraznit oči zároveň se rty. Působí to potom hodně tvrdě. A vypadáme zmalovaně. Pozor taky na obočí. Jen ho jemně zvýraznit. Pryč jsou časy, kdy letělo obočí tenké jako stopa pentilky a naopak tlusté jako Brežněv. Poslední dobou je naštěstí trendem všech vizážistů, návrhářů a stylistů velmi jemné líčení zvané „nahaté“. Díky němu se do hry vrátila přirozená krása a my tak nemusíme řešit, jestli si dáme jen řasenku a výraznou rtěnku, nebo sytější stíny a rty přejedeme pouze leskem.

Jak už bylo řečeno, tyto slečny nejspíš nikdy v životě o takových pravidlech neslyšely a výsledkem toho je přehlídka opravdu něčeho otřesného, co není ani make-up a ani hezký obličej.