Zpěvák Richard Krajčo (37) se měl včera 3. září dostavit jako hvězdný host do Ranní show Evropy 2. Jenže tenhle den se pro něj zřejmě proměnil v pomyslný pátek třináctého, protože Richard ve smluvený čas do rádia nepřišel.

Po tom, co Leoš Mareš (37) s Patrikem Hezuckým vyhlásili do éteru pátrání, ozval se po několika minutách sám zpěvák. „Dobré ráno a díky za výzvu, jinak já bych asi spal až do zítřka. Tohle pomohlo. Neprobudil mě budík, neprobudilo mě nic, asi až dvoustý telefon od mých přátel. Takže sedám do auta a ještě se za vámi zajedu podívat,“ řekl Krajčo v telefonátu.

Ranní show už Krajčo nestihl, takže rozhovor s ním proběhl až v Afterparty Pavla Cejnara. Večer se Richard nečekaně objevil na studentské party Back to school v Holešovicích. „Richard dal dva songy s kytarou a pak se v zákulisí šíleně opil. Byl dost vtipnej a strašně řešil to nařčení z plagiátorství,“ napsal nám jeden ze studentů, který je pravidelným čtenářem eXtra.cz a který se akce zúčastnil.

Z čeho byl Krajčo nařčen? Kluci z kapely O5 & Radeček přišli s tím, že v roce 2008 dali Richardovi po olomouckém koncertě demo s nahrávkou Prázdné láhve s prosbou, jestli by z toho mohli udělat vánoční duet. Jaké pak bylo jejich překvapení, když slyšeli skladbu Cesta, kterou Krajčo nazpíval s Tomášem Klusem (27), a poznali v ní některé tóny z jejich písně Prázdné láhve.

Nařčení navíc přišlo ve stejný den, kdy jsme vás informovali o tom, že se Krajčo rozvádí s Martinou Poulíčkovou. Kapela O5 & Radeček se na svých webových stránkách vyjádřila, že k soudu věc rozhodně nepotáhnou a že jim nakonec písně nepřijdou tak podobné. Hm.