Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Nedokážete nikam přijít včas? Nemusíte se bát, možná máte oficiální nemoc!

Takhle vypadá člověk s chronickým onemocněním.

Neustále chodíte na schůzky se zpožděním? Kamarádi raději sami chodí na pozdější čas, protože vědí, že nikam nedorazíte v domluvenou hodinu? Od teď už se můžete vymlouvat na to, že jste nemocní. Existuje totiž diagnóza s názvem „chronická kondice zpoždění“.

Jako první ji má oficiálně v papírech sedmapadesátiletý Jim Dunbar, který nikdy v životě nepřišel nikam přesně na čas. Neustále se vymlouval, že to, jak chodí pozdě, není jeho vina, ovšem nikdo mu samozřejmě nevěřil. A tak zašel k doktorovi (měl půl hodiny zpoždění).

Od pěti let si pamatuje, že chodil pozdě do školy, přišel o několik zaměstnání, propásl několik rande. Nedávno měl jít dokonce do kina, a protože věděl, že přijde určitě pozdě, rozhodl se vyrazit 11 hodin před začátkem filmu. Věděl, že film začíná v sedm večer, ale ať se snažil, jak se snažil, stejně dorazil o dvacet minut později.

Doktoři pak provedli sérii testů a zjistili, že má poruchu mozku. Přišli na to, že jeho chronické onemocnění ovlivňuje stejnou část mozku jako porucha soustředění, kvůli čemuž nedokáže odhadnout, jak dlouho mu bude trvat nějaká činnost. Bohužel, tato nemoc je neléčitelná.

Každopádně poučení pro nás pro všechny: už máme neprůstřelnou výmluvu!

Související články

Další články