Tak jako jiní lidé chodí kupovat rohlíky a mléko, Zdeněk Macura (39), ochránce cti žen týraných, je pravidelným návštěvníkem policejní stanice v pražské čtvrti Pankrác. Naposledy se tam vypravil, aby opět ubránil svou čest.

Iveta Bartošová (47) se pro deník Blesk nechala slyšet, že ji měl Macura v Itálii údajně s rodinou Autenttica Snowdencciho unést na ostrov Elbu a její tělo nechat prodat na orgány. Tahle zpráva se okamžitě rozšířila mezi dodavateli masa v Itálii a jeden tamní řetězec už měl připravené reklamní letáky s akcí Džambulka fegato con uno sconto (Džambulčina játra se slevou).

Ale zpátky k Macurovi. Ten se byl policejních vyšetřovatelů zeptat, zda opravdu bylo v protokolu o výslechu Bartošové uvedeno, že měl takovéto úmysly. „Policejní vyšetřovatel se smál, když jsem mu to řekl, a nic takového v protokolu uvedeno není,“ uvedl Zdeněk.

Podle něj je za vším kdo jiný než slovutný sekuriťák úřadující ve vile Bartošové v Uhříněvsi Josef Rychtář (55). „Některé oběti domácího násilí mi řekly, že tohle je jen snaha získat pokoj od agresorů, takže si klidně vymyslí cokoliv, aby měly klid,“ tvrdí bojovník za práva týraných žen. Podle něj má tento jeho krok mnohem větší váhu, než kdyby musel platit soudy a žalovat samotnou Ivetu.