Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Našli jsme nejlepší filmovou smrt – v tureckém akčním filmu

Pamatujete si ještě na filmovou sérii Karate Kid? V Turecku svého času natočili něco podobného – akční snímek Kareteci Kız („Karate Girl“) vypráví příběh ženy, které se díky usilovnému tréninku karate podařilo pomstít smrt svého manžela.

Turecká kinematografie ovšem ani zdaleka nedosahuje kvalit té americké. Zatímco první díl Karate Kida se (především díky vynikajícímu hereckému výkonu Pata Mority) stal legendou, Karate Girl je právem považován za jeden z nejstupidnějších akčních filmů v celé historii tohoto žánru. Mimo jiné obsahuje i scénu, kterou lze s nadsázkou označit za „nejlepší filmovou smrt všech dob“.

Hlavní hrdinka nejprve zkušeně vykopne útočníkovi nůž z ruky a pak ho udeří dlaní do krku. Zlosyn se skácí na postel. Následuje střih. V dalším záběru vidíte, jak blondýnka střílí z pistole. Další střih. Zlosyn (který mezitím stačil vylézt z postele a vytáhnout vlastní zbraň) je zasažen a svíjí se v bolestech. Aby si divák jeho utrpení dostatečně vychutnal, záběry jsou navíc zpomalené. Totéž se pak opakuje ještě čtyřikrát, než muž – kroutící se po každém zásahu jako těhotná kobra – konečně zemře.

„Nejhorší herecký výkon. Padouch umíral tři minuty a já jsem měl pocit, že to cítím taky (až příliš se, chudák, snažil), a žena s kamenným obličejem, která nedávala najevo skoro žádné umění karate, pořád střílela, jako by šlo o nějakou americkou parodii,“ komentoval tuto scénu jeden z uživatelů serveru csfd.cz.

Mohlo by vás zajímat

Další články