Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Narodila se s dírou v lebce a bez nosu, dnes si hrdě pořizuje jednu selfie za druhou

Statečná slečna propadla pořizování selfie a opravdu jí to na nich sluší.
Zdroj: Instagram/ransrenegadehrt
+ Další 2 fotografie
Šestadvacetiletá Ran Miller z amerického Kentucky se narodila s dírou v hlavě a bez nosu. Byla jí diagnostikována frontonazální dysplazie a bez léčby mohla zemřít. Nyní je po několika operacích a konečně šťastná.

Američanka Ran se měla narodit naprosto zdravá. Těhotenství její matky probíhalo podle plánu a nikdo neměl sebemenší tušení, že se její lebka nevyvíjí tak, jak by měla.

Krátce po narození lékaři zjistili, že je něco špatně. Její oči byly neobvykle příliš daleko od sebe, neměla nos a rentgen odhalil díru v lebce.

Mladá a statečná žena podstoupila za svůj život už přes dvacet zákroků, při kterých se jí lékaři snažili obličej zrekonstruovat Úplně první operaci měla za sebou v pouhých čtyřech měsících.

Než oslavila šestnácté narozeniny, strávila do té doby přes padesát hodin na operačním sále. Její lebku se lékařům podařilo uzavřít. Po zákroku jí ale na tváři zbyla obrovská jizva, která připomíná rozštěp.

V dospívání si kvůli nevzhledné památce na obličeji po několika operacích prožila svoje. Za svůj obličej se velmi styděla Lidé se na ni dívali se znechucenými výrazy a Ran se hodně trápila.

Její trápení však netrvalo dlouho Narážky okolí přestala vnímat a dnes si svého vzhledu moc váží a je na sebe pyšná. Ran v sobě našla velkou dávku odvahy a lidem, co pro ni neměli pochopení, se postavila.

"Dnes už je mi jedno, co si lidé myslí a co považují za normální. Mám jizvu přes půlku obličeje. I tak ale každý den děkuji za to, jak vypadám. Co na mě říkají cizí lidé, je mi jedno. Nejsem žádná stvůra, na kterou by se měl někdo s pohoršením dívat. Jsem výjimečná. Mé jizvy patří ke mně a ukazují všem, čím jsem si prošla a jak statečná jsem, když jsem to vydržela," uvádí mladá dáma.

Na internetu si Ran založila skupinu za účelem najít více podobně postižených lidí. Zatím se jí však nikdo takový nepřihlásil. I tak stále doufá, že v tom není sama.

"I my, co jsme se narodili s nějakým postižením nebo anomálií, máme právo žít a užívat si života," říká hrdě Ran.

Když se na ni někteří lidé nepříjemně dlouho dívají, přijde k nim a řekne jim celý svůj příběh a důvod, proč vypadá, jak vypadá. Už kvůli tomu není smutná, jako tomu bylo kdysi. Je ráda za to, jaká je.

Ran má kolem sebe spoustu přátel, kteří ji mají rádi. Stejně jako jiní propadla pořizování selfie a velmi ji to baví Bez zbytečného nánosu make-upu a retuše se prezentuje tak, jak se narodila.

Její příběh je velmi inspirativní. Ran vzkazuje, aby se nikdo nikdy nestyděl za to, jak vypadá. Každý je svým způsobem krásný člověk, se kterým stojí za to sdílet všechny radosti života.

Související články

Další články