Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Narazil na zlatou žílu: Bývalý zaměstnanec v bowlingu začal místo koulí dělat glóbusy, vydělává miliony

Peterova firma se o svoje živobytí bát nemusí, její majitel našel díru
na trhu a prodává ručně dělané glóbusy.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie

Peter Bellerby (48) pracoval dříve jako vedoucí bowlingového centra a jeho předchozí zaměstnání na něm nejspíš zanechalo následky. Koule totiž miluje dosud, ovšem namísto těch bowlingových se věnuje těm, díky nimž můžete mít celý svět doslova ve svých rukou.

Glóbus se sice zdá jako přežitek, ale právě nyní prožívá jejich výroba a prodej renesanci. Peter prostě našel díru na trhu a po jeho zboží je obrovská poptávka, zejména mezi movitými klienty. Není divu, jeden jeho kompletně ruční výtvor totiž stojí více než nové luxusní auto.

První glóbus vyrobil tenhle nadaný řemeslník k osmdesátým narozeninám svého otce a nyní prodává své nejlepší kusy za, poslouchejte dobře, milion a osm set tisíc korun. Zdá se to jako neuvěřitelná částka, ale pan Bellerby a jeho tým mají práce nad hlavu a objednávky skoro nestíhají.

K výrobě používají starožitné materiály, drahé dřevo a ručně malované mapy. Nikde není ani kus umělotiny a vše je přírodní a ručně zpracované. Ročně vyrobí jeho dílna asi dvě stě glóbusů a mezi jeho zákazníky patří hlavně slavní lidé.

„Kdybych vám řekl jejich jména, většinu z nich byste znali, všichni mají své heslo na Wikipedii, to vám musí stačit,“ říká pro server Mail Online majitel podniku. „Ještě nikdy se mi nestalo, že by mi někdo glóbus vrátil pro poškození nebo kvůli tomu, že se mu nelíbí, mí lidé odvádějí precizní práci a na každém kousku si dávají záležet. Nejhorší je ale nanášení map, to se také dělá ručně a ani po několikaměsíční praxi se nedá říct, že byste byl mistrem. Tapetování je velmi dlouhý a složitý proces, vyžaduje kompletní soustředění. Papír se nanáší vlhký a je třeba být přesný, je tak křehký, že se může potrhat nebo mu ujedou hrany.“

Peter zatím ještě nemá své vlastní kartografy, mapy pro něj kreslí zaměstnanci jiné firmy, ale to se možná změní. „Zatím nemám čas ani personál na to, abych rozjel vlastní kartografický byznys, jsem spokojen s tím, jakou práci odvádějí kartografové, kteří nám dodávají ručně kreslené mapy, ovšem do budoucna přemýšlím, že bych oboje podnikání skloubil,“ potvrzuje na závěr muž, který je zářným příkladem toho, že peníze leží všude kolem vás, jen se musíte pořádně rozhlédnout, kde je sebrat.

Související články

Další články