Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Námraza ohrožuje Česko: nehoda šesti aut na dálnici D10 mohla být smrtelná. Nabourala i sanitka

Na silnici mezi obcemi Blažejovice a Zbytiny narazil osobní automobil bokem do stromu
Zdroj: hasiči Volary - pozary.cz
Na 39. kilometru dálnice D10 směr Praha se ráno srazilo šest aut, pět osobních a jedna sanitka. Dva lidé utrpěli lehká zranění a byli ošetřeni na místě. Dálnice byla téměř ihned uzavřena. Mluvčí hasičů Ladislav Holomčík potvrdil, že v tomto úseku je více nehod a vozovka je namrzlá.

Nebezpečná námraza se rozšiřuje po českých silnicích, a to tak, že nabouralo dokonce šest vozů na jedné dálnici. Mezi nimi byla i sanitka. Patřila středočeské záchranné službě, která v tu chvíli jela od případu, takže byla naštěstí prázdná. „Auto je pojízdné, jiný řidič do sanitky narazil zezadu,“ řekla mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

Dálnice byla nejdříve zčásti průjezdná, poté byla ale zcela uzavřena. „Důvodem nehody bylo nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky,“ uvedla policejní mluvčí Markéta Johnová. Nikdo z řidičů nepožil před jízdou alkohol.

Tím ale krušné ráno zdaleka neskončilo. Další nehoda se stala na 31. kilometru, kde osobní auto narazilo do svodidel. Nikdo se naštěstí nezranil. K nehodám již od rána vyjíždějí hasiči. „Vyjížděli jsme již k jedenácti nehodám, nejvíce jich bylo v severní části regionu,“ řekl Holomčík. Kromě námrazy je dalším problémem, který trápí řidiče, také mlha.

Související články

Další články