Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Nalezen temný deník talentovaného herce: Vysvětluje tragickou a předčasnou smrt Heatha Ledgera

Heath Ledger
Zdroj: Facebook
+ Další 4 fotografie

Je to již víc než pět let, co v lednu roku 2008 nečekaně zemřel jeden z nejtalentovanějších herců své generace Heath Ledger (†28). Jeho smrt přišla najednou a bez zjevných příčin, herce podle oficiální zprávy zabila nesprávná kombinace léků na spaní a antidepresiv, jež bral kvůli své psychicky náročné roli Jokera v batmanovském filmu Temný rytíř, který natáčel režisér Christopher Nolan.

Srdce osmadvacetiletého herce nápor nevydrželo a australská hvězda, která udělala díru do Hollywoodu, zemřela během natáčení svého úplně posledního filmu Imaginárium doktora Parnasse. Jeho roli pak dohráli herci Jude Law, Colin Farrell a Johnny Depp, kteří své honoráře věnovali Heathově malé dceři Matildě Rose. Tu měl Heath se svou hereckou kolegyní Michelle Williams.

Heathova rodina uspořádala v jeho rodném Perthu herci soukromý obřad, převzala za něj posmrtně Oscara za Jokera a více se k události nechtěla vyjadřovat. Teď se ale našel Heathův temný deník, kam si herec zapisoval své pocity z hraní Jokera v Temném rytíři, kdy role mu sice vynesla zlatou sošku, ale zároveň se říká, že psychicky náročná transformace do zloducha ho stála život.

Deník má v držení Heathův otec Kim a místní televizi poskytl jen krátké interview, kde zčásti popsal, co v něm je. O Ledgerovi bylo známo, že se do svých rolí příliš nořil a stával se svými postavami, ani tady tomu nebylo jinak. V deníku jsou podle otce podivné kresby a čmárance, kde Ledger popisuje své temné stavy jako Joker. Někde si velkými slovy načmáral slova "bye bye" čili sbohem, jako by snad věděl, že ho role v Temném rytíři zabije.

Rodina zatím deník nechce vydat tisku, ale schová ho pro jeho dceru Matildu Rose, asi aby pochopila, proč její otec zemřel tak mladý. Budeme si tedy muset počkat, až Matilda vyroste a rozhodne se sama, zda něco z podivných zápisků zveřejní.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy