Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Nákladní lanovku, která se zřítila v Krkonoších, spustil sám majitel chaty, jezdila navíc bez povolení

Takhle vypadá lanovka u chaty Bumbálka.
Zdroj: Google maps

Dřevěná plošina na lanech, která měla sloužit k přepravě sudů, lyží a zavazadel k chatě Bumbálka, to je lanovka v Přední Labské u Špindlerova Mlýna. V pátek večer si jedna rodina chtěla zkrátit výšlap k chatě a vlezla do vachrlaté lanovky i se dvěma dětmi. Ve výšce 20 metrů se utrhla a spadla do zalesněné stráně.

Otec rodiny zemřel, obě děti, matka a jejich příbuzná jsou ve vážném stavu v nemocnici. Policii hlavně zajímalo, jak se lidé do lanovky dostali, kdo je tam pustil a kdo ji vůbec zapnul. Nyní se prokázalo, že lanovku obsluhoval sám majitel chaty Bumbálka, který věděl, že nesmí být používána na přepravu osob.

Bohužel, celý případ má ještě podivnější dohru v tom, že tahle lanovka vůbec neměla nejspíš úřední povolení k provozu, řečeno jednoduše – nenašel se nikdo, kdo by tuto věc schválil jako bezpečnou. Majiteli chaty hrozí podle serveru iDnes.cz pokuta 10 milionů korun a bude vyšetřován, zdali věděl o tom, že do lanovky nastoupili i lidé, nebo ji zezdola obsluhoval jen v domnění, že se v ní vezou jen batohy a lyže.

Související články

Další články